Talk icon

Blog

25-08-2022

Autor: Oliver Pochwat

Michał Urbaniak: Powstanie komisji śledczej to początek rozliczenia

Michał Urbaniak

Michał Urbaniak przyanał w rozmowie z portalem ŚwiatRolnika.info, że Konfederacja jest dobrej myśli jeśli chodzi o powstanie komisji śledczej ws. śmierci Andrzeja Leppera.

Jak poinformował Michał Urbaniak z Konfederacji, Andrzej Lepper zmarł w roku 2011, a jego śmierci towarzyszyły liczne spekulacje dotyczące tego, czy rzeczywiście było to samobójstwo. Oficjalnie lider Samoobrony miał popełnić samobójstwo w partyjnym biurze. Istnieje jednak sporo opinii, że nie do końca tak było, zwłaszcza że polityk mówił swoim bliskim przed śmiercią, że ktoś chce go zabić” – poinformował Michał Urbaniak.

ŚwiatRolnika.info: Na jakim etapie jest obecnie sprawa komisji śledczej ds. śmierci Andrzeja Leppera

Michał Urbaniak: Mamy aktualnie połowę wymaganych podpisów potrzebnych, aby tę komisję stworzyć. Zrobiliśmy bardzo dużo akcji medialnych, aby zainteresować polityków i opinię publiczną tą sprawą. Szczególne podziękowania należą się klubom Konfederacji z różnych miast. Nasi działacze zanosili listy z prośbą o poparcie do posłów różnych ugrupowań, które są w Sejmie. Na Pomorzu dla przykładu zrobiliśmy 7 takich akcji. Podobnie wyglądało o w innych województwach. Nasi działacie byli już w kilkudziesięciu miastach rozmawiać z posłami, aby zachęcać ich do poparcia naszej inicjatyw, zostawić im listy, dlaczego taka komisja powinna powstać. Cały czas aktywnie pracujemy. Zarówno w Sejmie, jak i w terenie, aby posłowie dowiedzieli się tego nie tylko od nas, ale również obywateli.

ŚwiatRolnika.info: Która partia w Sejmie, oprócz Konfederacji przoduje w liczbie posłów, którzy podpisali się pod wnioskiem o powołanie do życia komisji śledczej.

Michał Urbaniak: Podpisy pod powołaniem do życia komisji śledczej mającej rozwiązać tajemniczą śmierć Andrzeja Leppera podpisali przedstawiciele Kukiz’15 oraz Polskich Spraw. Swoje podpisy złożyli również pojedynczy posłowie z Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Liczymy również na to, że inicjatywa zostanie poparta przez niektórych posłów Platformy Obywatelskiej. Jesteśmy dobrej myśli.

ŚwiatRolnika.info: Załóżmy optymistycznie, że komisja śledcza powstanie. Jak może ona wpłynąć na nadchodzące wybory?

Michał Urbaniak: Komisja śledcza może w sposób wpłynąć na nadchodzące wybory. Pytanie, jakie działania wyjdą w trakcie trwania pracy takiej komisji, o ile będzie ona istniała. Robimy wszystko, co możemy, aby komisja powstała. Jeśli będzie ona działać, to mamy dobre pole do początku rozliczenia poprzednich rządów. Na pewno może to być komisja, która jest nie w smak sporej części sceny politycznej, więc tak, może mieć duży wpływ.

Czytaj także: Będzie komisja śledcza ds. śmierci Andrzeja Leppera? „Zbieramy podpisy”

swiatrolnika.info 2022