baner-czyste-powietrze

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowska i Gospodarki Wodnej. Za treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia.

logo-nfos logo-pz

Aktualności

Słuchowiska kampanii "Czyste powietrze"

Oszczędzanie energii i dbałość o środowisko to cechy przydatne we współczesnym świecie. Pytanie tylko jak wprowadzić je w życie? Jedną z metod jest, chociażby termomodernizacja domu i wymiana starego nieefektywnego źródła ciepła. Można to zrobić dzięki programowi „Czyste Powietrze”. Niestety nie każdy jest zainteresowany dbałością o wspólne dobro. Przed Wami historia dwóch sąsiadów Cezarego Niekoniecznego oraz Hilarego Schludnego. Dwie różne osobowości, dwa różne charaktery i różniące się od siebie systemy wartości, a wszystko to — po sąsiedzku, przy jednej ulicy. Zapraszamy do wysłuchania pouczającej, aczkolwiek również zabawnej historii, która może przydarzyć się każdemu z nas.

Edycja II

Edycja I

Spoty radiowe kampanii "Czyste powietrze"

W tym miejscu znajdą Państwo powstające właśnie krótkie produkcje dźwiękowe związane kampanią „Czyste Powietrze”. W sposób skondensowany dowiedzą się z nich Państwo co robić, aby dbać o nasze wspólne dobro, którym jest wszystko to czym oddychamy. Jeżeli jesteś vlogerem, autorem czy twórcą i podzielasz troskę o czyste powietrze, możesz korzystać z bazy spotów i dodawać je do wszystkich swoich produkcji.

Edycja II

Edycja I

Spoty

Czy wiesz jakie są skutki zdrowotne związane z długotrwałym oddychaniem zanieczyszczonym powietrzem? Już wkrótce zobaczysz tutaj spoty, które pokażą, że troska o czyste powietrze i klimat są kluczowymi elementami dla zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi oraz świata roślin i zwierząt. Dowiesz się także, co to jest ślad węglowy i jak codzienne, małe decyzje mogą zmienić przyszłość. Bądźmy częścią rozwiązania, a nie problemem - dbanie o czyste powietrze jest naszą wspólną odpowiedzialnością.

Edycja II

Edycja I

Film dokumentalny

Czy wiesz, że zanieczyszczone powietrze ma negatywny wpływ na rolnictwo, infrastrukturę, gospodarkę, a także bezpieczeństwo narodowe? A jakie są główne źródła zanieczyszczenia powietrza w Twojej okolicy? Już wkrótce zobaczysz tutaj filmy edukacyjne, które pokażą, że działanie “teraz” jest konieczne, ponieważ smog zabija tysiące niewinnych osób i powoduje wiele niebezpiecznych chorób. Dowiesz się, jakie działania można podjąć i z jakich dofinansowań skorzystać, aby poprawić jakość powietrza. Inwestujmy w przyszłość - inwestujmy w czyste powietrze.

Edycja II

Edycja I