Rolnictwo

PSL bez strony internetowej, ale z opozycyjną krytyką po aferze TVN z mazowiecką ubojnią

Jak dotąd Polskie Stronnictwo Ludowe, uważające się za rolniczą partię z tradycjami, nie wypowiadało się zbyt szeroko wobec sytuacji powstałej na rynku polskiej wołowiny.


„Łatwo jest zrobić konferencję prasową i grzmieć, ale trzeba przyjąć odpowiedzialność za polskiego rolnika. Sądziliśmy, że przez ten tydzień minister Ardanowski podejmie działania zmierzające do obrony marki polskiej żywności. Czekaliśmy na reakcję, by uniknąć oskarżeń, że opozycja chce wykorzystać trudności i działać przeciwko rządowi”


- mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL


”A kiedy pojawia się problem pieniędzy, wtedy często – tak jak w materiale TVN – pojawiają się też ludzie, próbujący zrobić dodatkowy interes. – Jeśli chodzi o ubezpieczenia zwierząt, to jest to kilka procent, i w związku z tym trudno się dziwić, że kiedy pojawia się nielegalny rynek dilerów obracających chorymi zwierzętami, rolnicy z tego korzystają”


 - tłumaczył dziennikarzom TVN Marek Sawicki, poseł PSL.


"Nie mamy sprzedaży wieprzowiny przez ASF, możemy nie mieć sprzedaży wołowiny - to katastrofa polskiego rolnictwa i za to odpowiada minister Ardanowski. Trzeba ratować polską markę żywności, bo jeśli ją stracimy, stracimy najlepszy produkt eksportowy "


- ocenił prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, podczas uroczystości patriotycznych w Ostrowie k. Łowicza.

Prezes PSL w trakcie wystąpienia w Ostrowie dodał też, że ludowcy dali ministrowi czas, by "ratował polską markę, ale nie potrafi tego zrobić", dlatego najprawdopodobniej we wtorek jego partia zajmie w tej sprawie oficjalne stanowisko. Nie podano jednak, w który wtorek. A strona internetowa ludowców mówi jedynie tyle, że trwają prace polowe.


Daria Plewa
Redaktor Naczelny serwisu SwiatRolnik.info
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


graf. psl.pl

Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.