Polityka rolna

Hałas (PiS) o Polskiej Radzie Rolnej: Pomysł mi się podoba

Potrzebny jest konkretny dialog. Myślę, że to będzie pomocne resortowi, ale nie tylko, bo tam będą wypracowywane główne kierunki i wtedy te wszystkie zrzeszone podmioty, organizacje, związki zawodowe będą miały przełożenie ze swoimi konkretnymi pomysłami. Nie będzie tej „procesji” do konkretnych ministrów ze swoimi pomysłami, co absorbuje wiele czasu ministrom – powiedziała Radiu Maryja przewodnicząca NSZZ „Solidarność” RI.

– Pomysł mi się podoba

– dodała.

– Rada – mam nadzieję, że tak będzie – będzie powoływana na okoliczność negocjacji, głównych trendów, rozmów, programów politycznych, gospodarczych i rolniczych. To jest ten plus. (…) Dzisiaj, w czasach demokracji rolnicy nie bardzo chcą się zrzeszać, aczkolwiek są związki czy organizacje większe i mniejsze. Ministrowi zależy na tym, żeby te organizacje, które mają jak najwięcej członków, miały swój głos w radzie. Myślę, że jest to dobry pomysł. Jeśli coś dobrego będzie z tego wynikało, to rolnicy to zauważą i będzie to dopingowało do zrzeszania się w bardziej dynamicznym tempie i w szybszym czasie

– tłumaczyła posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: radiomaryja.pl
fot. FB Teresa Hałas

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.