Prawo

Koniec tanich produktów marki Tesco, Auchan czy Carrefour? Morawiecki zapowiada zmiany!

Mateusz Morawiecki chce docisnąć marki sklepów wielkopowierzchniowych. Taka zapowiedź padła dzisiaj z ust premiera podczas debaty obywatelskiej "Polityka zrównoważonego rozwoju szansą dla obszarów wiejskich w Polsce", która odbywa się w trakcie Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce koło Rzeszowa.

 


„Chcemy zaproponować ustawę, która w sposób obligatoryjny i realny obniży możliwość sprzedaży przez sieci wielkopowierzchniowe ich własnych produktów, pod ich własną marką”

 


- powiedział premier.

 


„To szalenie utrudnia osiągnięcie przyzwoitej marży przez polskich producentów”

 


- dodał.

 


„Zdecydowanie chcemy doprowadzić do tego, żeby na półkach były towary z markami polskimi, a nie tylko (…) z markami sklepów wielkopowierzchniowych. Chcemy, aby w ten sposób rolnicy mogli budować siłę swojej marki”

 


- stwierdził.

 


Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego nowe prawo nie wyeliminuje całkowicie marek własnych produktów supermarketów, ale wzmocni produkty markowe inne niż sklepów wielkopowierzchniowych, a zwłaszcza produkty pochodzenia polskiego.


RW/Polsat News


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.