Prawo

UWAGA! Lidl wycofał ze sprzedaży kapustę pekińską zatrutą pestycydami! Sprawdź numer serii

Niemiecka sieć sklepów Lidl wycofała ze sprzedaży kapustę pekińską, gdyż jak się okazało, była ona zatruta pestycydami. Kapusta sprzedawana była w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim.

Jak przekazała w komunikacie do konsumentów firma Lidl "wewnętrzne badania wykazały przekroczenie dopuszczalnego poziomu pestycydu Dimetoat oraz jego metabolitu Ometoat w kapuście pekińskiej o nr partii L32/06".

W związku z powyższym firma Lidl Polska podjęła decyzję o wycofaniu wyżej wymienionego produktu, który był sprzedawany w dniach 13-14 sierpnia 2018 r. Dimetoat/Ometoat może powodować łzawienie, zwężenie źrenic oraz wystąpienie przejściowych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Ze względu na powyższe nie zaleca się dalszego spożywania produktu.

Produkt „Kapusta pekińska” o nr partii L32/06 sprzedawano w sklepach sieci Lidl w dniach 13-14 sierpnia 2018 r. W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Towar zakupiony w dniach 13-14 sierpnia 2018 r. o nr partii L32/06 można zwrócić we wszystkich sklepach Lidl. Ze względu na sprzedaż artykułu na kilogramy koszty zakupu zostaną zwrócone po okazaniu paragonu.

Zwrot towaru dotyczy wyłącznie produktu "Kapusta pekińska" sprzedawanego w dniach 13-14 sierpnia 2018 r. o nr partii L32/06. Wszystkie inne kapusty pekińskie, sprzedawane przez Lidl w Polsce poza okresem 13-14 sierpnia 2018 r., nie są objęte wycofaniem.


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


M.O./Fot. ilovebutter/Thomass Schlosser/CC-BY 2.0/flickr.com

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.