Hodowla

Krowie na zdrowie – program podnoszący wydajność pastwisk i jakość mleka

"Krowie na Zdrowie" -  to program firm Barenbrug, Corteva Agriscience™ działu rolniczego firmy DowDuPont i De Heus opracowany z myślą o hodowcach bydła mlecznego w Polsce.

 


Jego celem jest edukacja hodowców oraz przekazanie im praktycznej wiedzy na temat tego, w jaki sposób można zwiększyć efektywność łąki pastwisk, wyprodukować wysokiej jakości kiszonkę, odpowiednio żywić krowy treściwymi i zdrowymi paszami, a w konsekwencji  dostarczyć wysokiej jakości mleko.

 


Rolnik na stronie www.krowienazdrowie.pl może znaleźć kompleksowe informacje na temat użytków zielonych, kiszonek i żywienia bydła oraz otrzyma możliwość kontaktu do świetnych specjalistów z dziedzin dotyczących szeroko pojętej agrotechniki i żywienia zwierząt.

 


Uczestnicy programu otrzymają możliwość obserwacji wybranych gospodarstw, które opierają żywienie bydła na wysokiej jakości paszach objętościowych. W ramach programu gospodarstwa te przeprowadzą renowacje uzysków zielonych, a następnie pochwalą się wynikami tych prac.

 


Ponadto hodowca będzie miał dostęp do informacji na temat rozwiązań poprawiających żywienie zwierząt oraz  możliwość śledzenia jak działają produkty, dzięki którym obserwowane gospodarstwa zwiększają wydajność produkcji mleka.

 


Program „Krowie na zdrowie” jest kontynuacją znanego na całym świecie programu Grass into Gold.

 


Maks Weber

fot. Pixabay.com

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.