O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

21-09-2023

Autor: Świat Rolnika

Klocki LEGO – jakie serie najlepiej sprawdzą się w roli prezentu?

Klocki LEGO

Klocki LEGO to uniwersalny pomysł na prezent. Osoby z bliskiej rodziny zazwyczaj są zaznajomione z tematem i doskonale wiedzą, który model wybrać dla obdarowywanego dziecka.

Większy problem napotykają osoby, które sporadycznie widzą dziecko, a chcą mu zrobić prezent. Jaki model wybrać? Poniżej kilka sugestii.

LEGO DUPLO – dla dzieci w przedziale wiekowym 1,5-4 lata

W tej serii znajdują się większe klocki, które dostosowane są do zdolności manualnych młodszych dzieci. Wśród kolorowych zestawów znajdują się lubiane przez maluchy motywy: dzikie zwierzęta, zwierzęta farmerskie, maszyny budowlane, dom rodzinny, plac zabaw, pociąg z cyferkami oraz rynek warzywny. Jeśli nie masz pewności co do upodobań dziecka, najlepiej postaw na któryś zestaw ze zwierzętami. Małe dzieci zazwyczaj kochają zwierzątka i taki zestaw na pewno wywoła euforię w oczach malucha.

LEGO Classic – dla dzieci od 4 lat

LEGO Classic to najbardziej uniwersalna seria. Klocki pakowane są kolorystycznie i dają duże pole do wyobraźni. Prosta konstrukcja pozwala tworzyć wspaniałe budowle, które wyglądają estetycznie ze względu na dopasowaną paletę barw. Każdy z zestawów zawiera przykładowy kreator, który stanowi ściągę, jeśli wyobraźnia akurat spłata figla i odmówi współpracy.

Zestaw klocków LEGO Classic, to coś, po co sięgaj w ciemno, w razie kłopotów z wyborem prezentu.

LEGO City – dla dzieci w przedziale wiekowym 5-12 lat

LEGO City to klocki w niebieskich pudełkach, których założeniem jest odwzorowanie świata znanego dzieciom z rzeczywistości. Wśród tej serii znajdują się zatem takie modele jak: posterunek policji, plac budowy, tor wyścigowy, bank, restauracje, apartamentowce. Z tej serii najbardziej uniwersalne są klocki przedstawiające domy mieszkalne oraz wszelkiego typu sklepy, czy obiekty gastronomiczne.

LEGO Friends – dla dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat

LEGO Friends to seria zaprojektowana z myślą o tym, by poprzez zabawę dzieci rozwijały w sobie świadomość emocjonalną. Klocki przedstawiają przyjazne postacie, które wyglądają jak wyjęte z kreskówki. Całość dzieje się w wymyślonym świecie Heartlake. W tych kolorowych zestawach aż chce się przebierać! Znajdują się tu między innymi: centra handlowe, parki rozrywki, szkoła, camping, czy lodziarnia. Co zatem wybrać? Dobrą opcją będzie któryś z zestawów kojarzący się z wakacjami. Dzieci kochają wakacje, więc taki komplet klocków na pewno przypadnie im do gustu!

Gdzie najlepiej kupować klocki LEGO?

LEGO możesz nabyć w oficjalnym sklepie (stacjonarnie lub online), ale trafisz na nie również w większych hipermarketach, hurtowniach zabawek lub sklepach z zabawkami. Jeśli wolisz robić zakupy zdalnie, klocki LEGO kupisz w wielobranżowych sklepach internetowych, księgarniach lub na aukcjach. Wybór modeli LEGO jest ogromny, ale wybór miejsca do zakupu jest tak samo atrakcyjny. Skorzystaj z najdogodniejszej dla Ciebie opcji, tylko pamiętaj, by złożyć zamówienie na czas!

fot.AdobeStock

swiatrolnika.info 2023