PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Ukraińscy rolnicy założyli kamizelki kuloodporne i rozpoczęli prace polowe

Ukraińscy rolnicy założyli kamizelki kuloodporne i rozpoczęli prace polowe

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-11 12:30:00
rolnicy

Ukraińscy rolnicy w obwodzie zaporoskim znaleźli sposób na prace w polu. Pracują 30 km od frontu w kamizelkach kuloodpornych. 

Jak podaje Ukrinform w reportażu ze wsi Komyszuwacha, niektórzy gospodarze w obwodzie zaporoskim na południowym wschodzie Ukrainy rozpoczęli już prace polowe pomimo zagrożenia ostrzałem i oddalonej o zaledwie 30 km linii frontu. Prace polowe są jednak niebezpieczne nie tylko z powodu ryzyka ostrzałów, ale także dlatego, że w ziemi jest wiele niewybuchów.

W obwodzie zaporoskim rolnicy rozpoczęli prace polowe

Agencja Ukrinfrom informuje, że mimo tego, że prace polowe są teraz niebezpieczne, niektórzy rolnicy w obwodzie zaporoskim na południowym wschodzie Ukrainy rozpoczęli już prace. Prace polowe są niebezpieczne nie tylko z powodu ryzyka ostrzałów, ale także dlatego, że w ziemi jest wiele niewybuchów – rakiet i pocisków. W ich usuwaniu pomagają saperzy. Sami rolnicy pracują w kamizelkach kuloodpornych.

Szef władz gminnych Jurij Karapetian powiedział ukraińskiej agencji, że rolnicy podejmują ryzyko, bo „czują odpowiedzialność” wobec państwa i obywateli. Rolnicy uważają, że „ziemia nie może czekać, wojsko i ludzi trzeba karmić”, a oni sami „trzymają drugi front”.

rolnicy Ukraina

Rosjanie niszczą sprzęt rolniczy na Ukrainie

Rolnicy na polach naprawdę ryzykują. Rosyjscy żołnierze od miesiąca celowo niszczą na Ukrainie sprzęt rolniczy. Systematyczne przypadki takich działań odnotowano w rejonie browarskim (obwód kijowski), melitopolskim (obwód zaporoski), pryłuckim, nieżyńskim i nowogrodzkim (obwód czernihowski), a także w niektórych rejonach obwodu chersońskiego i charkowskiego. W sobotę rosyjskie siły ostrzelały cysternę z kwasem azotowym w Donbasie. Z kolei w ubiegłym miesiącu siły rosyjskie przeprowadziły atak rakietowo-bombowy na bazę sprzętu rolniczego w obwodzie sumskim, zniszczono ponad 30 sztuk. Jak podkreślono, siły rosyjskie również masowo rekwirują sprzęt rolniczy, by wykorzystywać go do budowy umocnień. Do takich prac zmuszana jest ludność okupowanych terenów. 

Czytaj także: Przeworska: Sytuacja na Ukrainie pokazuje jak ważne jest rolnictwo

PAP/fot.pixabay.com


Autor: Świat Rolnika

Ciągnik wypadł z drogi i się przewrócił. O mały włos od tragedii..


Autor: Polska Agencja Prasowa

Prawdziwy „Gang Olsena”. Złodzieje holowali uszkodzone auto ciągnikiem


Autor: Emilia Gromczak

Musisz to zobaczyć. Winnica na ekstremalnych wysokościach


BULT SMOGOWICZE