PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Cysterna z kwasem azotowym w Donbasie ostrzelana przez Rosjan

Cysterna z kwasem azotowym w Donbasie ostrzelana przez Rosjan

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-10 10:58:00
Cysterna z kwasem azotowym

W Donbasie ostrzelana została cysterna z kwasem azotowym. Szef władz tego regionu poinformował, że dokonali tego Rosjanie.

Szef władz miasta Rubiżne w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy Serhij Hajdaj poinformował, że w sobotę Rosjanie ostrzelali cysternę z kwasem azotowym w tym regionie. Zaapelowano do mieszkańców, aby nie wychodzili ze schronów oraz by zamknęli drzwi i okna w pomieszczeniach, w których się znajdują.

Cysterna z kwasem azotowym ostrzelana przez Rosjan

W Donbasie Rosjanie ostrzelali cysternę z kwasem azotowym. O wszystkim poifnormował w sobotę po południu szef władz tego regionu Serhij Hajdaj.

"Znowu atak chemiczny! W okolicach Rubiżnego orki (Rosjanie) znowu trafiły w cysternę z kwasem azotowym!" – napisał Hajdaj na Facebooku.

Zaapelował do mieszkańców, by nie wychodzili ze schronów oraz by zamknęli drzwi i okna w pomieszczeniach, w których się znajdują. W Rubiżnem wskutek rosyjskiego ostrzału zapaliła się cysterna z kwasem azotowym także we wtorek.

W ubiegłym miesiącu agencja Ukrinform, powołując się na post wywiadu na Telegramie donosiła, że rosyjscy żołnierze celowo niszczą na Ukrainie sprzęt rolniczy. Poinformowano, że systematyczne przypadki takich działań odnotowano w rejonie browarskim (obwód kijowski), melitopolskim (obwód zaporoski), pryłuckim, nieżyńskim i nowogrodzkim (obwód czernihowski), a także w niektórych rejonach obwodu chersońskiego i charkowskiego.

Sprawdź także: Rosjanie ostrzelali dworzec kolejowy w Kramatorsku. Ponad 30 ofiar

fot.pixabay.com


Autor: Sebastian Wroniewski

Wandale podpalili ciągnik. Olej zanieczyścił pobliskie pole


Autor: Sebastian Wroniewski

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Kosztował prawie pół miliona


Autor: Sebastian Wroniewski

Tragiczny wypadek w Zawadce. Ciągnik przygniótł mężczyznę


BULT SMOGOWICZE