PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Rosjanie zajęli biuro dealera maszyn rolniczych John Deere

Rosjanie zajęli biuro dealera maszyn rolniczych John Deere

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-23 09:15:00
John Deere

Okupanci przejęli biuro dealera maszyn rolniczych John Deere na Ukrainie. Chodzi o Agrotek-Invest w Melitopolu w obwodzie zaporoskim.

Od połowy czerwca rosyjska firma (zakorzeniona na Krymie) nielegalnie okupuje teren Agrotek-Invest w Melitopolu (obwód zaporoski), w tym jego biuro i magazyn, aktywnie korzystając z cudzej własności. Agrotek-Invest jest oficjalnym dealerem popularnego światowego producenta maszyn rolniczych.

Maszyny John Deere w rękach Rosjan

Maszyny rolnicze John Deere w obwodzie zaporoskim znalazły się w rękach Rosjan. Jak informuje Agroportal, okupanci przejęli biuro dealera Agrotek-Invest w Melitopolu. Mimo, że dealer odłączył wszelką komunikację w centrum dealerskim, Rosjanom udało się podłączyć gaz i wodę i aktywnie pracują w cudzym biurze, używając mebli, urządzeń i terytorium. Głównym przedmiotem działalności nowych właścicieli jest handel zbożem, w tym skradzionym rolnikom ukraińskim.

John Deere Rosjanie

Agrotek-Invest

Agrotek-Invest jest oficjalnym dealerem światowego producenta maszyn rolniczych John Deere na Ukrainie. Centrum znajduje się w Melitopolu. Ma powierzchnię około 2800 m2 i zostało otwarte w 2013 r. Jak podał dealer, w marcu najemcy usunęli z Melitopolu nowe maszyny rolnicze o wartości ponad 5 milionów dolarów.

W tym miesiącu informowaliśmy również, że Rosjanie masowo niszczą maszyny rolnicze. Od początku konfliktu (do 8 czerwca) Ukraińcy stracili ponad 2000 sztuk sprzętu. Jak ujawnił cytowany przez stację CNN ukraiński biznesmen, na początku rosyjscy żołnierze zabrali dwa kombajny, traktor i siewnik. W kolejnych tygodniach stopniowo wywieźli wszystko inne, w sumie 27 różnych maszyn rolniczych.

Sprawdź również: Kradzież zboża z Ukrainy. Rosja nie może dłużej pozostawać bezkarna

agriportal.ua/fot.pixabay.com


Grad i ulewy zniszczyły uprawy rolne w woj. łódzkim

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-29 22:00:00

Nieletni kierowca ciągnika spowodował kolizję. Sprawa trafi do sądu

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 19:00:00

Myśliwi złapali kłusowników i przekazali ich policji

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-29 10:27:00

BULT SMOGOWICZE