PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Bestialsko zabił psa wiatrówką. Grozi mu do 5 lat więzienia

Bestialsko zabił psa wiatrówką. Grozi mu do 5 lat więzienia

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-10 15:30:00
zabił psa

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 41-letniemu mieszkańcowi powiatu kieleckiego, który w minioną niedzielę w okrutny sposób zabił psa.

Zwierzę znajdowało się na posesji jego matki. Po kłótni z kobietą sprawca postanowił wyładować się na bezbronnym zwierzęciu w makabryczny sposób. Po wszystkim 41-latek postanowił wynieść truchło psa do pobliskiego lasu.

Zabił psa po kłótni

W minioną niedzielę do dyżurnego komisariatu w osiedlu Na Stoku zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że jej syn, będący pod wpływem alkoholu, zabił psa. Według relacji kobiety, pomiędzy nią a jej synem doszło do sprzeczki. Po wymianie zdań między stronami, syn kobiety poszedł do swojego domu, z którego wrócił uzbrojony w wiatrówkę. Wycelował ją w stronę psa i oddał strzał, następnie mężczyzna chwycił za siekierę i uderzył zwierzę. Po wszystkim 41-latek postanowił wynieść truchło psa do pobliskiego lasu.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce, zabezpieczyli ślady, narzędzia oraz nagranie zachowania mężczyzny, które zarejestrowała właścicielka psa. Agresor ukrywał się przed policją w pobliskim lesie. Mężczyzna, dobrze znany kieleckim stróżom prawa, zatrzymany został wieczorem tego samego dnia. Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Kielcach wystąpili z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Przestępstwo znęcania się nad zwierzętami lub nieuzasadnionego uśmiercenia zwierzęcia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast, jeśli sprawca popełnił je ze szczególnym okrucieństwem, może to być nawet 5 lat.

zabił psa

Czytaj też: W bestialski sposób zabił psa. Teraz w areszcie czeka na wyrok

swietokrzyska.policja.gov.pl/fot.policja


Gradobicia we Francji. Producenci zgłaszają spore uszkodzenia

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-24 19:00:00

Drzewo przygniotło 63-latka. Mężczyzna zmarł na miejscu

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-24 16:30:00

Rosjanie ostrzelali przedsiębiorstwo rolne w Zaporożu. Straty są ogromne

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-24 16:00:00

BULT SMOGOWICZE