PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / W bestialski sposób zabił psa. Teraz w areszcie czeka na wyrok

W bestialski sposób zabił psa. Teraz w areszcie czeka na wyrok

Autor: Świat Rolnika 2022-05-31 19:15:00
zabił psa

Co jakiś czas do opinii publicznej przedostają się wiadomości o bestialskim traktowaniu zwierząt. W powiecie tucholskim mężczyzna zabił psa i szczeniaki.

Policjanci z Tuchola zdołali zatrzymać mężczyznę podejrzanego o zabicie psa i trzech szczeniaków ze szczególnym okrucieństwem. Sprawę bada policja i niewykluczone, że oskarżonemu zostawią postawione kolejne zarzuty.

Policjanci zastali makabryczny widok

Zatrzymany w województwie kujawsko-pomorskim 46-latek ma w najbliższym czasie odpowiedzieć również za usiłowanie uśmiercenia czwartego ze szczeniaków. Decyzją sądu trafił tymczasowo do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony czwartek 26. maja funkcjonariusze z Posterunku Policji w Cekcynie pow. tucholski otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji w gminie doszło do zabicia psa. Po dotarciu na wskazane miejsce funkcjonariusze niestety potwierdzili to doniesienie. Na wskazanej posesji mundurowi odnaleźli martwego psa i cztery szczeniaki, z czego jednemu udało się przeżyć. Do wyjaśnienia incydentu zatrzymano właściciela zwierząt. W innym miejscu w Polsce rolnik głodził krowy

zabił psa

Zabił psa. Teraz będzie oglądał świat zza krat

Zgromadzony materiał dowodowy wystarczył w zupełności, aby 46-latkowi został przedstawiony zarzut zabicia czworonogów ze szczególnym okrucieństwem oraz usiłowania uśmiercenia jednego ze szczeniaków. Zabójca psów spędzi najbliższe 3 miesiące za kratami, ale za zabójstwo czworonogów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Zarzuty dla 35 osób za znęcanie się nad zwierzętami w ubojni

źródła:kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/fot.pixabay