PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Lista się powiększa. Kolejne firmy opuszczają rosyjski rynek

Lista się powiększa. Kolejne firmy opuszczają rosyjski rynek

Autor: Michał Rybka 2022-04-14 16:30:00
firmy

Michaił Fiodorow ukraiński minister transformacji cyfrowej ogłosił kolejne firmy, które zdecydowały się na bojkot zbrodniczego rynku rosyjskiego.

Od momentu najazdu Rosji na niepodległą Ukrainę zaczęła pojawiać się i stopniowo rosnąć presja na międzynarodowe koncerny, aby te zwinęły swój interes z kraju Putina. Jednym zajęło to stosunkowo mało czasu, ale inni potrzebowali ponad miesiąca, żeby zdecydować się na taki krok. 

Dwa olbrzymie koncerny zawieszają działalność w Rosji

Ericsson (szwedzkie przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym. Jest dostawcą usług i infrastruktury dla operatorów telekomunikacyjnych) zawiesza działalność w Rosji na czas nieokreślony. Pod koniec lutego Ericsson zawiesił wszystkie dostawy do klientów w Rosji. Pracownicy Ericssona w Rosji zostaną wysłani na płatne urlopy.

W rezultacie Ericsson rezerwuje 0,9 miliarda koron szwedzkich. W I kwartale 2022 roku z tytułu utraty wartości aktywów i innych kosztów nadzwyczajnych. Koszty zwolnień personelu nie są wliczone w cenę.

Kolejny międzynarodowy koncern, eBay Inc., zawiesił dostawy do Rosji. Amerykańska firma, świadcząca usługi w zakresie aukcji internetowych i sklepów internetowych, zawiesiła dostawy towarów do rosyjskich odbiorców.

firmy

Firmy zajmujące się przesyłem danym wycofują się z Rosji

Celonis (firma przetwarzająca dane i sprzedająca oprogramowanie jako usługę usprawniającą procesy biznesowe) wstrzymał nowe i istniejące interesy w Rosji. Firma zebrała już 250 000 dolarów dla organizacji humanitarnych i wspiera uchodźców.

Z kraju Putina wycofuje się też JetBrains, który zakończył działalność w Rosji. Międzynarodowa firma oceniająca narzędzia programistyczne dla Java, Kotlin, C#, F#, C++, Ruby, Python, PHP, JavaScript i wielu innych zawiesiła bezterminowo sprzedaż, badania i rozwój w Rosji. Wstrzymanie sprzedaży dotyczy również rynku białoruskiego.

Ostatnia firmą z listy jest ICEYE, które nie dostarcza już zdjęć satelitarnych ani informacji do Rosji, ani innych autoryzowanych krajów/organizacji współpracujących z Kremlem.

Czytaj też: Firmy rolnicze opuszczają rynek Federacji Rosyjskiej

źródła: agronews.ua/ fot. pexels


Autor: Świat Rolnika

Ukraina uruchomiła pilotażowy eksport zboża na Litwę koleją


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szef misji FAO: Najgorszy kryzys żywnościowy może dopiero nastąpić


Autor: Tomasz Racki

"Die Welt": Niemcy stają się pośmiewiskiem polityki międzynarodowej


BULT SMOGOWICZE