PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / KRUS: Zmiana numerów rachunków bankowych dla wpłat składek

KRUS: Zmiana numerów rachunków bankowych dla wpłat składek

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-30 15:00:00
KRUS

KRUS informuje o zmianie numerów rachunków bankowych dla płatności z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne rolników. Zmiana wchodzi w życie 1 lipca.

Wpłaty na zamknięte rachunki bankowe będą automatycznie zwracane na rachunek zleceniodawcy. W tytule przelewu bezwzględnie należy wpisać numer UNO oraz imię i nazwisko płatnika. Brak możliwości identyfikacji płatnika spowoduje konieczność zwrotu wpłaty, przez co składka zostanie nieopłacona.

Zmiana numerów rachunków bankowych KRUS

KRUS informuje, że od 1 lipca 2022 r. nastąpi zmiana numeru rachunku bankowego dla wpłat składek na ubezpieczenie społeczne rolników (tj. ubezpieczenie emerytalno-rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie).

Dla wpłat składek na ubezpieczenie zdrowotne (dotyczy to płatników, którzy są zobowiązani do samodzielnego opłacania tego rodzaju składek) służy inny rachunek. Aktualne numery rachunków bankowych, właściwe dla wpłat na poszczególne rodzaje ubezpieczenia w zależności od oddziału regionalnego Kasy, zawiera tabela poniżej.

Wpłaty na zamknięte rachunki bankowe, dokonane po dniu:

  • 31.07.2022 r. - dla ubezpieczenia zdrowotnego,
  • 31.10.2022 r. - dla ubezpieczenia społecznego rolników, 

będą automatycznie zwracane na rachunek zleceniodawcy. 

W tytule przelewu bezwzględnie należy wpisać numer UNO oraz imię i nazwisko płatnika. Brak możliwości identyfikacji płatnika spowoduje konieczność zwrotu wpłaty, przez co składka zostanie nieopłacona.

KRUS

Czytaj też: Ważne zmiany dla ubezpieczonych rolników

krus.gov.pl/fot.pixabay/fot.KRUS