PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / EarthDaily Analytics powołuje koalicję wsparcia ukraińskich rolników

EarthDaily Analytics powołuje koalicję wsparcia ukraińskich rolników

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-04-20 22:00:00
EarthDaily Analytics

Firma EarthDaily Analytics wzywa organizacje branżowe, pozarządowe i rządowe do przyłączenia się do Koalicji na Rzecz Wsparcia Ukraińskich Rolników.

Koalicja powstała w celu zapewnienia wsparcia materialnego dla ukraińskiej branży rolniczej we współpracy z ponad 50 partnerami branżowymi, pozarządowymi i rządowymi. Początkowe działania Koalicji koncentrowały się na dostarczaniu ukraińskim rolnikom usług z zakresu geoanalityki rolniczej. W oparciu o pierwsze sukcesy tych działań Koalicja rozszerza swoją działalność, aby ułatwić zapewnienie dodatkowej pomocy.

EarthDaily Analytics pomaga ukraińskim rolnikom

EarthDaily Analytics Corp. („EDA” lub „Spółka”), firma zintegrowana pionowo, zajmująca się przetwarzaniem i analizą danych oraz wykorzystująca najnowocześniejsze narzędzia Big Data i sprawdzone technologie kosmiczne, ogłosiła dziś ustanowienie Koalicji na Rzecz Wsparcia Ukraińskich Rolników („SUFC” lub „Koalicja”) ? globalnej koalicji zrzeszającej partnerów branżowych, pozarządowych i rządowych działających wspólnie na rzecz zapewnienia bezpośredniego, materialnego wsparcia dla ukraińskich rolników.

Początkowe działania Koalicji koncentrowały się na dostarczaniu ukraińskim rolnikom usług z zakresu geoanalityki rolniczej obejmujących swoim zasięgiem ponad siedem milionów akrów, umożliwiając im tym samym optymalizację produkcji w warunkach niedoboru zasobów wskutek toczącej się wojny.

W oparciu o pierwsze sukcesy tych działań Koalicja rozszerza swoją działalność, aby ułatwić zapewnienie dodatkowej pomocy.

„Nasza reakcja na inwazję Rosji była szybka i stanowcza. Całkowicie zakończyliśmy naszą działalność w Rosji i skupiliśmy się na zapewnieniu bezpieczeństwa i dobrostanu naszych ukraińskich pracowników i klientów” – powiedział Don Osborne, dyrektor generalny EarthDaily Analytics.

EarthDaily Analytics

Rozszerzenie pomocy

Praca Koalicji opiera się na dotychczasowych wysiłkach EDA w zakresie dostarczania wartości dodanej oraz wiedzy i analiz agronomicznych dla organizacji humanitarnych i innych organizacji pozarządowych (NGO).

,,Teraz, w obliczu nadciągającego kryzysu gospodarczego i kryzysu bezpieczeństwa żywnościowego zarówno na Ukrainie, jak i na całym świecie, wykorzystujemy naszą obecność w regionie oraz sieć regionalnych i globalnych kontaktów z przedstawicielami branży rolniczej, aby zapewnić wsparcie materialne rolnikom na Ukrainie, którzy znajdują się wśród najważniejszych producentów żywności na świecie. Dzięki współpracy z Agrilab mamy wyjątkową możliwość zapewnienia dzielnym ukraińskim rolnikom najbardziej zaawansowanych analiz geoprzestrzennych w celu optymalizacji planów sadzenia, aby umożliwić rozpoczęcie tegorocznego sezonu sadzenia i zbiorów na Ukrainie” – dodał Osborne.

EarthDaily Analytics (EDA), z siedzibą w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej, jest firmą zintegrowaną pionowo, zajmującą się przetwarzaniem i analizą danych oraz wykorzystującą najnowocześniejsze narzędzia Big Data i sprawdzone technologie kosmiczne w celu zapewnienia wartości dodanej ludziom, firmom i instytucjom rządowym, które stawiają czoła najpilniejszym wyzwaniom na świecie.

Czytaj też: Ukraińscy rolnicy chcą dostarczyć żywność do oblężonych miast

MediaRoom/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Premier: UE powinna pomóc w rozbudowie infrastruktury eksportowej


Autor: Tomasz Racki

Kanadyjski rzepak znów popłynie do Chin. To przez wojnę na Ukrainie


Autor: Tomasz Racki

Kowalczyk: będzie interwencja w sprawie importowanych truskawek sprzedawanych jako polskie


BULT SMOGOWICZE