PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Ukraińscy rolnicy chcą dostarczyć żywność do oblężonych miast

Ukraińscy rolnicy chcą dostarczyć żywność do oblężonych miast

Autor: Michał Rybka 2022-03-03 10:45:00
Ukraińscy rolnicy

Ukraińscy rolnicy jednoczą się i wzywają też rolników z innych państw do przyłączenia się w zbiórce owoców i warzyw do miast otoczonych przez rosyjskie wojska.

Bohaterski pomysł został zaproponowany przez Ukraińskie Stowarzyszenie Owoców i Warzyw (UPOA) i Ukraińskie Stowarzyszenie Producentów Ziemniaków (UAVK). Akcja, choć niebezpieczna, ma nieść pomoc i uchronić cywili od widma głodu.

Ukraińscy rolnicy na pomoc poszkodowanej ludności cywilnej

SEEDS pisze, że organizacje wzywają profesjonalnych rolników i drobnych producentów do połączenia sił i dostarczania warzyw i owoców niechronionych społecznie segmentów ludności w oblężonych miastach.

“Prosimy o przekazanie informacji o dostępnych produktach, które jesteście gotowi BEZPŁATNIE przekazać na potrzeby niezabezpieczonych społecznie segmentów populacji (szpitale, domy dziecka i domy opieki, samotni emeryci)” – brzmi apel.

Ukraińscy rolnicy przekonują, że nawiązali komunikację z organizacjami ochotniczymi w dużych miastach, w tym w oblężonych: Charkowie, Kijowie, Sumach, Odessie czy Nikołajewie. Pomoc żywnościowa dla Ukrainy jest konieczna.

Ukraińskie Stowarzyszenie Owoców i Warzyw (UPOA) i Ukraińskie Stowarzyszenie Producentów Ziemniaków (UAVK) gwarantują, że produkty nie zostaną sprzedane spekulantom, ale zostaną dostarczone do miejsca przeznaczenia dla potrzebujących cywili. 

Wszystkich chętnych rolników i producentów, chcącym nieść pomoc, zachęcamy do kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za zbiórkę pod adresem mailowym kiev.uavk@gmail.com oraz na facebooku pod tym adresem.

Czytaj także: Wojna na Ukrainie wyniszcza tamtejszą infrastrukturę rolniczą

źródła:east-fruit.com/ fot. pexels.com


Autor: Polska Agencja Prasowa

Śmieciowe pułapki na zwierzęta. Naukowcy podają szokujące dane


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały


Autor: Emilia Gromczak

Pokazy polowe maszyn rolniczych w Nagradowicach ruszają 12 lipca


BULT SMOGOWICZE