PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Ukrinform: Rosyjskie wojsko celowo niszczy sprzęt rolniczy

Ukrinform: Rosyjskie wojsko celowo niszczy sprzęt rolniczy

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-03-15 18:00:00
sprzęt rolniczy

Rosyjscy żołnierze celowo niszczą na Ukrainie sprzęt rolniczy – poinformowała we wtorek agencja Ukrinform, powołując się na post wywiadu na Telegramie.

„Systematyczne przypadki takich działań odnotowano w rejonie browarskim (obwód kijowski), melitopolskim (obwód zaporoski), pryłuckim, nieżyńskim i nowogrodzkim (obwód czernihowski), a także w niektórych rejonach obwodu chersońskiego i charkowskiego” – poinformowano.

Rosjanie niszczą sprzęt rolniczy

W nocy z niedzieli na poniedziałek siły rosyjskie przeprowadziły atak rakietowo-bombowy na bazę sprzętu rolniczego w obwodzie sumskim; zniszczono ponad 30 sztuk. Jak podkreślono, siły rosyjskie również masowo rekwirują sprzęt rolniczy, by wykorzystywać go do budowy umocnień. Do takich prac zmuszana jest ludność okupowanych terenów.

,,Wróg celowo niszczy maszyny rolnicze. Zagrozi to wiosennej kampanii siewnej, co może doprowadzić do kryzysu humanitarnego w niektórych regionach naszego kraju. Bezpieczeństwo żywnościowe jest zagrożone nie tylko na Ukrainie. Nasz kraj jest jednym z głównych dostawców wielu rodzajów upraw na rynki Europy i Chin. Okupanci kontynuują praktykę uderzania w obiekty cywilne. To rażąco narusza podstawowe zasady międzynarodowego prawa humanitarnego” – wskazuje ukraiński wywiad na Telegramie.

sprzęt rolniczy

Czytaj też: Przeworska: Sytuacja na Ukrainie pokazuje jak ważne jest rolnictwo 

PAP/fot.pxhere