PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Plantacja marihuany zlikwidowana przez policjantów z Myślenic

Plantacja marihuany zlikwidowana przez policjantów z Myślenic

Autor: Świat Rolnika 2022-06-24 15:30:00
Plantacja marihuany

21 czerwca myśleniccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn – ojca i syna. W ich szklarni pomiędzy pomidorami znajdowała się plantacja marihuany.

Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczeń w ręce policjantów trafił przygotowany już wcześniej susz. Kryminalni z myślenickiej komendy na podstawie prowadzonych działań operacyjnych uzyskali informację, z której wynikało, że przy jednym z domów w gminie Myślenice, znajduje się plantacja marihuany.

Znalezisko w przydomowej szklarni

21 czerwca pojechali pod wskazany adres. Podczas przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych okazało się, że w przydomowej szklarni rosną nie tylko piękne pomidory, ale znajduje się w niej plantacja marihuany. Podczas przeszukania policjanci ujawnili 21 krzewów konopi innych niż włókniste i ponad 2 kilogramy suszu roślinnego.

W związku z tym policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, 59-latka z gminy Myślenice i jego 31-letniego syna. Obydwoje zostali już przesłuchani. Pierwszy z nich usłyszał zarzuty posiadania i uprawy narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności, zaś młodszy został przesłuchany w charakterze świadka.

Plantacja marihuany w Koluszkach

Warto przypomnieć, że jakiś czas temu informowaliśmy, że plantacja marihuany została odkryta przez funkcjonariuszy z koluszkowskiej komendy. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 lat, którzy usłyszeli już zarzuty.

Krzaki roślin konopi oraz marihuanę przejęli kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową z koluszkowskiej komendy. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 lat, którzy usłyszeli już zarzuty. Za uprawę konopi grozi do 8 lat pozbawienia wolności, za posiadanie marihuany do 3 lat. Dzięki skrupulatnej pracy policjantów zakazane substancje nie trafią na rynek.

11 czerwca 2022 roku kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Powiatowej Policji z siedzibą w Koluszkach na terenie gminy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 lat. Przez kilka dni mundurowi intensywnie pracowali nad sprawą. Kiedy mężczyźni przyjechali na teren jednej z obserwowanych przez policjantów działek i doglądali posadzonych sadzonek, zaskoczyli ich policjanci. Mężczyźni nie mieli szans na ucieczkę, kryminalni znaleźli na terenie posesji 12 sadzonek konopi indyjskich. Zaskoczeni całą sytuacją 32-latkowie mieli też przy sobie prawie 60 gramów marihuany. 

Dodatkowo w budynku gospodarczym jeden z zatrzymanych ukrywał ponad 8 gramów suszu roślinnego. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 70 gramów marihuany oraz 12 krzaków konopi. 

Czytaj również: Masowa produkcja marihuany w Argentynie od teraz legalna

Malopolska.policja.gov.pl fot.pixabay