PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Masowa produkcja marihuany w Argentynie od teraz legalna

Masowa produkcja marihuany w Argentynie od teraz legalna

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-27 07:00:00
produkcja marihuany

Produkcja marihuany na masową skalę w Argentynie jest już legalna. Prezydent Alberto Fernandez podpisał we wtorek ustawę. 

Prezydent Argentyny Alberto Fernandez podpisał we wtorek ustawę dopuszczającą hodowanie marihuany na skalę przemysłową i regulującą produkcję marihuany medycznej. Podczas uroczystości parafowania dokumentu liberalny polityk ogłosił, że nowe przepisy pozwolą stworzyć podczas najbliższej dekady 10 tys. miejsc pracy.

Masowa produkcja marihuany w Argentynie legalna

Produkcja marihuany na masową skalę w Argentynie jest już legalna. We wtorek tamtejszy prezydent podpisał ustawę dopuszczającą hodowanie marihuany na skalę przemysłową i regulującą produkcję marihuany medycznej.

"Ustawa o konopiach leczniczych i przemysłowych ma pozwolić na wygenerowanie na krajowym rynku obrotów na poziomie 500 mln dolarów rocznie, a zyski z eksportu mają wynieść 50 mln dolarów rocznie"  zaznaczył Fernandez.

Prezydent dodał, że nowe prawo pozwala hodować marihuanę do celów medycznych, jak również do zaspokajania "innych potrzeb". W Argentynie w 2020 r. zalegalizowano hodowlę marihuany medycznej na własny użytek.

produkcja marihuany Argentyna

Marihuana dla pacjentów 

Fernandez podkreślił, że podpisana przez niego ustawa jest "zwycięstwem nad hipokryzją". Nawiązał tym samym do swoich wcześniejszych wypowiedzi, według których marihuana "nie jest groźniejsza dla zdrowia niż powszechnie dostępny tytoń czy alkohol". Zaznaczył też, że nowe regulacje odpowiadają na potrzeby pacjentów korzystających z medycznej marihuany, co pozwoli uczynić ich życie "bardziej znośnym".

Nowa ustawa przewiduje utworzenie podległej argentyńskiemu rządowi agencji, dzięki której produkcja marihuany będzie legalna. Agencja będzie wydawać pozwolenia na produkcję marihuany.

Przypominamy, że w Niemczech Nowy Rząd Federalny zapowiedział „kontrolowaną sprzedaż marihuany dorosłym w celach rekreacyjnych wyłącznie w licencjonowanych placówkach”. Jednakże to tylko słowa, ponieważ na zapowiedzianą ustawę legalizacyjną naszym zachodnim sąsiadom jeszcze długo przyjdzie czekać. Niemieckie media podają, że w aspekcie legalizacji marihuany Bundestag chce podążać za modelem kanadyjskim. Licencje na uprawę konopi obowiązują tam od 2018 roku, a na uprawę outdoor od 2019 roku. 

Czytaj też: Uprawa maku i konopi włóknistych na nowych zasadach

fot.pixabay.com


Szczyt G7: Pracujemy nad tym, by umożliwić Ukrainie eksport zboża

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 15:48:00

Rosjanie zniszczyli przedsiębiorstwo produkujące mrożone pieczywo

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-28 14:30:00

Rosjanie zajęli ekologiczne grunty rolne na Ukrainie

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-28 14:00:00

BULT SMOGOWICZE