PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Dopłaty rolnicze / KRUS: Ostatnie chwile na złożenia zaświadczenia o kwocie granicznej

KRUS: Ostatnie chwile na złożenia zaświadczenia o kwocie granicznej

Autor: Kamila Ciężka 2022-05-30 17:30:00
KRUS

KRUS informuje, że 31 maja upływa termin złożenia zaświadczenia lub oświadczenia o rocznej kwocie granicznej podatku dochodowego za rok poprzedni.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o zbliżającym się terminie na złożenie zaświadczenia lub oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

KRUS przypomina

Jak dodaje KRUS, zgodnie z przepisami art. 5a ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przy równoczesnym prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej (współpracy przy prowadzeniu takiej działalności) ma obowiązek złożenia w Kasie do dnia 31 maja zaświadczenia właściwego urzędu skarbowego albo oświadczenia, że kwota należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej nie przekroczyła rocznej kwoty granicznej. 

Za 2021 r. wysokość rocznej kwoty granicznej wynosi 3.604 zł. Przekroczenie obowiązującej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej bądź niezłożenie zaświadczenia/oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty granicznej w terminie do 31 maja 2022 r. będzie skutkowało ustaniem ubezpieczenia społecznego rolników z dniem, do którego rolnik/domownik był zobowiązany złożyć takie zaświadczenie/oświadczenie.

KRUS

Czytaj też: Dopłaty do nawozów. Ostatni dzwonek na złożenie wniosku

krus.gov.pl/fot.pixabay


Szacowanie skutków suszy możliwe tylko za pomocą aplikacji

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-29 14:30:00

Pomoc klęskowa za 2021 r. – wniosek złożysz tylko do końca czerwca 

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-29 13:16:00

„Współpraca” – Dziś ostatni dzień na złożenie wniosku do ARiMR

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-29 12:59:00

BULT SMOGOWICZE