O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

POLSKA NA SERIO – PODWÓJNY KONTEKST

07-04-2022

Autor: Karol Pepliński

Ile zapłacimy za wojnę? Rozmawiają Łukasz Warzecha i prof. Antoni Dudek

Wojna w Ukrainie trwa już ponad miesiąc. Zachód nakłada na Moskwę coraz ostrzejsze sankcje, które są mieczem obosiecznym. Ile zapłacimy za wojnę?

Na specjalne wydanie programu ,,Podwójny Kontekst” zapraszają prof. Antoni Dudek oraz redaktor Łukasz Warzecha. Rozmówcy odpowiedzą na pytanie o to, jakie konsekwencje dla Polski w dłuższej perspektywie będą mieć sankcje nałożone na Rosję, oraz jak napływ uchodźców wojennych z Ukrainy wpłynie na polską gospodarkę.

Ile zapłacimy za wojnę?

Po odkryciu rosyjskich zbrodni wojennych na cywilach w Buczy, Komisja Europejska przedstawiła kolejny pakiet sankcji na Rosję. Wśród regulacji jest między innymi zakaz wstępu rosyjskich statków do portów UE. Unijni urzędnicy rozważają również embargo na rosyjskie surowce energetyczne. Embargo na węgiel i ropę wpłynie również na kraje nakładające sankcje, w tym Polskę. Ile zapłacimy za wojnę w Ukrainie?

Profesor Antoni Dudek oraz redaktor Łukasz Warzecha przedyskutują konsekwencje sankcji nałożonych na Moskwę, oraz innych decyzji władz państw Europy Zachodniej. Rozmówcy odpowiedzą również na pytanie o to, jak napływ uchodźców wojennych z Ukrainy wpłynie na polską gospodarkę, rynek pracy czy system świadczeń społecznych.

Czwartek jest czterdziestym trzecim dniem inwazji Rosji na Ukrainę. Rosja nie czyni większych postępów, ale bombarduje ukraińskie miasta i zabija cywilów. W Buczy odnaleziono masowe groby ludności cywilnej, a część zamordowanych osób miała związane ręce. Rosyjskie wojska – wzorem przodków z Armii Czerwonej – kradną, mordują i gwałcą nawet małe dziewczynki.

Czytaj też: Prezydent Zełenski: Głodzenie ludzi też jest bronią Rosji

swiatrolnika.info 2023