Talk icon

Informacje

18-08-2022

Autor: Świat Rolnika

Najnowszy sondaż: KO niemal dogania PiS

sondaż

Jak wskazuje najnowszy sondaż przeprowadzony dla TVN24 i "Faktów" TVN, Koalicja Zjednoczona Obywatelska niemal dogania PiS. 

Jak wynika z sondażu, prawica może liczyć na poparcie 29 proc., zaś Koalicja  na 27 proc. Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 z poparciem 13 proc. Według opublikowanego w czwartek na stronie TVN24 sondażu Konfederacja uzyskała poparcie 8 proc., zaś na Lewicę wskazało 7 proc. ankietowanych.

Sondaż Kantar dla TVN 

W porównaniu z badaniem Kantar przeprowadzonym tą samą metodą w drugiej połowie czerwca poparcie dla Zjednoczonej Prawicy spadło o 2 punkty procentowe, zaś dla KO wzrosło o 1 punkt procentowy.

Z kolei poparcie dla Polski 2050 wzrosło o 3 punkty procentowe, dla Konfederacji wzrosło o 2 punkty procentowe, zaś Lewicy spadło o 1 punkt procentowy.

Poza parlamentem znalazły się według tego sondażu: Koalicja Polska-PSL (2 proc.), Agrounia (2 proc.) i Kukiz'15 (1 proc.). Natomiast 11 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać swoich preferencji partyjnych i grupa ta zmniejszyła się o 3 punkty procentowe w porównaniu z ostatnim badaniem.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 17-18 sierpnia br. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób w wieku powyżej 18. roku życia. 

sondaż

Czytaj też: Sondaż poparcia dla partii politycznych. Konfederacja poza Sejmem

PAP/fot. gov.pl

swiatrolnika.info 2022