O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

10-05-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 10 i 11 maja

Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody na najbliższe dwa dni jest optymistyczna. Szczególnie w ciągu dnia będzie ciepło i bezchmurnie.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad przeważającym obszarem Europy pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad Litwą. Północno-zachodnia i wschodnia Europa znajdzie się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum przemieszczającym się znad Litwy nad Rosję. Po południu od północnego zachodu zacznie nasuwać się płytka zatoka niżowa. Z południa będzie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać. W Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie spadać.

Szczegółowa prognoza pogody na wtorek

Prognoza pogody przewiduje, że we wtorek będzie bezchmurnie lub wystąpi zachmurzenie małe, na północnym zachodzie stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na wschodzie i w dolinach karpackich do 22 stopni w centrum kraju i 26 stopni na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich.

W nocy na północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże miejscami przelotne opady deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na krańcach południowych i południowo-wschodnich bezchmurnie. Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że temperatura minimalna od 4 stopni na południowym wschodzie do 10 stopni w centrum i 17 stopni na zachodzie, w dolinach karpackich od 2 do 5 stopni, lokalnie przy gruncie -1 stopień Celsjusza. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach porywy do 55 km/h.

Prognoza pogody

Środa pogodna z przelotnymi opadami deszczu

W środę w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, możliwe lokalne burze. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna od 19 stopni na północy do 25 stopni w centrum kraju i 28 stopni na południowym zachodzie i krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W górach porywy do 65 km/h.

Prognoza pogody przewiduje, że we wtorek w Warszawie będzie bezchmurnie lub wystąpi zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna około 21 stopni. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 10 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na południowo-zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

Czytaj też: IMGW: Chłodna masa powietrza nad Polską odpowiada za przymrozki

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023