PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 9 i 10 maja

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 9 i 10 maja

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-09 09:30:00
prognoza pogody

Jak informuje prognoza pogody IMGW, północno-zachodnia i krańce północno wschodnie oraz południowe Europy są pod wpływem niżów.

Pomiędzy tymi układami rozciąga się rozległy obszar wyżowy z centrami nad Morzem Bałtyckim i Rosją. Polska jest pod wpływ wyżu znad Bałtyk. Początkowo w południowej połowie kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżowej, która przemieszcza się na południe. Nad wschód kraju napłynie chłodna i sucha masa powietrza pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa i będzie spadać.

Prognoza pogody na 9 maja

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie duże z przelotnymi opadami deszczu, a w górach z możliwością burz i tu prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 10 st. C nad Zatoką Gdańską, 12 st. C, 13 st. C, w górach i na Suwalszczyźnie, około 16 st. C, 18 st. C w centrum kraju do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W poniedziałek w Warszawie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna około 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna około 4 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

prognoza pogody

Prognoza pogody na 10 maja

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje W nocy zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Początkowo w górach zanikające przelotne opady deszczu. Na terenach podgórskich miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna 1 st. C, 2 st. C w górach, oraz na północnym wschodzie i tu przygruntowe przymrozki do -2 st. C, od 3 st. C do 7 st. C na przeważającym obszarze, lokalnie do 8 st. C na wybrzeżu. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni, nad morzem umiarkowany południowy.

We wtorek zachmurzenie małe, od północnego zachodu wzrastające do dużego i na północnym zachodzie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku, najchłodniej około 14 st. C nad Zatoką Gdańską i w Karpatach. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, w Małopolsce i na Podkarpaciu wschodni.

We wtorek w stolicy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna około 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. 

Czytaj rówineż: Podwyżka stóp procentowych opłaci się frankowiczom?

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: Piątek bardzo ciepły, w nocą silne burze i deszcz


Autor: Polska Agencja Prasowa

Nietypowy gość salonu piękności; dzik zdemolował cały lokal


Autor: Polska Agencja Prasowa

W Bieszczadach natrafimy na dobre warunki turystyczne i na... żmije


BULT SMOGOWICZE