PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Trzoda chlewna / Chiny próbują na różne sposoby powstrzymać rosnące ceny wieprzowiny

Chiny próbują na różne sposoby powstrzymać rosnące ceny wieprzowiny

Autor: Świat Rolnika 2022-07-13 13:30:00
ceny wieprzowiny

Chiny próbują na wiele sposobów powstrzymać rosnące ceny wieprzowiny z obawy, że wpłynie to na inflację. 

Wiodąca chińska agencja planowania gospodarczego podjęła w ostatnich dniach kroki w celu ograniczenia wzrostu cen wieprzowiny. Eksperci twierdzą, że chiński rząd ma wystarczająco dużo narzędzi, aby zapobiec zbyt szybkiemu wzrostowi cen, ponieważ Chiny są już w 95 procentach samowystarczalne pod względem tego produktu.

Wysokie ceny wieprzowiny

Od początku maja ceny wieprzowiny na rynku terminowym w Dalian wzrosły o 60%. Analitycy uzasadniają ten gwałtowny wzrost cen znacznie mniejszą podażą w wyniku gwałtownego zmniejszenia pogłowia trzody chlewnej.

Ceny odgrywają ważną rolę w indeksie cen konsumpcyjnych w tym kraju. Narodowa Komisja Rozwoju i Reform (NDRC) ogłosiła, że ​​rozważa uwolnienie krajowych rezerw wieprzowiny, a także nakazuje miejscowościom wspólne uwolnienie rezerw, aby zapobiec gwałtownemu wzrostowi cen wieprzowiny. Później NDRC ogłosiła również, że współpracuje z Dalian Commodity Exchange (DCE) w celu ustabilizowania podaży i cen świń poprzez bliższą współpracę z giełdą i bardziej zsynchronizowaną regulację rynków terminowych i kasowych.

ceny wieprzowiny Chiny

Chiny podejmują działania zapobiegające

Chiny próbują za wszelką cenę powstrzymać rosnące ceny wieprzowiny z obawy, że wpłynie to na inflację. Odpowiednie kroki podjęła już wiodąca chińska agencja planowania gospodarczego. Agencja rozważa wykorzystanie centralnych i lokalnych rezerw wieprzowiny, aby zapobiec wzrostowi cen.Te ruchy już wygenerowały pozytywne opinie od graczy z branży. Eksperci twierdzą, że chiński rząd ma wystarczająco dużo narzędzi, aby zapobiec zbyt szybkiemu wzrostowi cen wieprzowiny, ponieważ Chiny są już w 95 procentach samowystarczalne pod względem tego produktu, co łagodzi obawy, że niekontrolowane ceny wieprzowiny mogą zniweczyć ogólne wysiłki na rzecz stabilizacji cen w obliczu globalnych problemów z inflacją.

NDRC obiecało rozprawić się z plotkami, gromadzeniem i spekulacjami, ponieważ uważa, że ​​wystarczające moce produkcyjne i powolny popyt na wieprzowinę są czyniąc obecny szybki wzrost cen wieprzowiny „nieuzasadnionym”.

Sprawdź też: Ceny wieprzowiny ponownie notują znaczne wzrosty w Chinach

meatinfo.ru/fot.pixabay.com