PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Już niedługo Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Zapisz się już dziś

Już niedługo Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Zapisz się już dziś

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-14 19:00:00
Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

19. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej to najważniejsze wydarzenie branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tegoroczna edycja odbędzie się w Białymstoku 7-8 września 2022 r. Do Białegostoku przyjadą nie tylko przedstawiciele branży mleczarskiej, ale również eksperci i radcy rolni z wielu krajów. Podczas dwóch dni konferencji podejmą dyskusje na najbardziej aktualne tematy związane z przemysłem mleczarskim.

19. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

W ramach konferencji będą dyskutować na temat kondycji polskiego, europejskiego i światowego mleczarstwa oraz wyzwań, jakie stawia nowa perspektywa unijna - szczególnie Europejski Zielony Ład (osiągnięcie neutralności klimatycznej krajów Unii Europejskiej do 2050 r.) i nowa Wspólna Polityka Rolna (wsparcie z Unii Europejskiej dla rolników). Uczestnicy będą zastanawiać się również, w jaki sposób pandemia COVID-19 zmieni mleczny rynek. 19. Międzynarodowemu Forum Spółdzielczości Mleczarskiej będzie przyświecał także cel promowania modelu spółdzielczego jako optymalnego dla rozwoju rolnictwa.

,,Starego porządku, w którym cieszyliśmy się obfitością mleka i coraz większym dostępem do rynku, już nie ma. Zwłaszcza ostatnie 5 lat to prawdziwe przestawienie rzeczywistości mleczarskiej. Od kierunków politycznych po geopolitykę, nadszedł czas, aby zastanowić się, jaka droga przed nami” – mówi Alice O’Donovan, doradca prawny i polityczny Eucolait

Sektor mleczarski czekają ogromne zmiany związane z implikacjami zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę, pandemii, czy też europejskimi planami klimatycznymi. To, czego obecnie doświadcza nasza branża, skłania do śmiałej tezy – nadchodzi kryzys i trzeba się na to przygotować. Dlatego tak ważne jest, by już teraz rozpocząć dyskusję i działania w celu zagwarantowania bezpieczeństwa żywnościowego. Doskonałą okazją do tego będzie 19. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które już we wrześniu będzie gościć wybitnych ekspertów.

Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Masa znamienitych gości

Wśród zaproszonych gości będą, m.in. Pekka Pesonen - sekretarz generalny Copa Cogeca, Alexander Anton – sekretarz generalny EDA, Jerzy Plewa - ekspert TeamEurope, były dyrektor generalny DG Agri. Przedstawiciele rządu amerykańskiego - USDA, szefowie największych europejskich organizacji i związków przetwórców i producentów mleka, a także radcowie rolni np. Francji, Niemiec, Holandii i wielu innych krajów.

Międzynarodowy poziom, eksperci z całego świata, ogromna dawka fachowej wiedzy, wspaniała atmosfera oraz szansa na rozwój to właśnie jest Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w największej konferencji branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej!

Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 września w Białymstoku. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zachęcamy do podjęcia decyzji o udziale już dziś.
Formularz zgłoszeniowy: www.forum-mleczarskie.org

Czytaj też: 19. Forum Spółdzielczości Mleczarskiej już 7 września


Koktajle OSM Piątnica to najbardziej innowacyjne produkty mleczne w UE

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-29 23:00:00

Stres cieplny – jak zapobiegać i łagodzić jego skutki? 

Autor: Tomasz Racki 2022-06-23 20:00:00

Duńskie mleczarnie zwiększyły eksport serów na odległe rynki

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-21 22:00:00

BULT SMOGOWICZE