PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej – ruszyły zapisy

Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej – ruszyły zapisy

Autor: Tomasz Racki 2022-05-11 18:03:00
Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

19. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej odbędzie się w dniach 7-8 września 2022 r. w Białymstoku. Zapisy ruszyły. 

To najważniejsze wydarzenie branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej będące szansą, by spółdzielnie, producenci oraz przetwórcy kreowali przyszłość sektora według swoich potrzeb, dzieląc się innowacyjnymi rozwiązaniami. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej to konferencja, która jest organizowana, aby stworzyć przestrzeń do dyskusji na najważniejsze tematy dotyczące sektora mleczarskiego, a także rolnictwa jako całości w kontekście bieżących wydarzeń.

Czas wyzwań dla rynku mleka

Światowy sektor mleczarski stoi obecnie w obliczu ogromnych zmian i wyzwań spowodowanych wojną w Ukrainie, gigantycznymi kosztami produkcji, Europejskim Zielonym Ładem i popandemicznym kryzysem. Te wszystkie elementy sprawiają, że mleczarstwo będzie się zmieniało w sposób niewyobrażalnie szybki. Sytuacja, jakiej nie doświadczyliśmy na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, wymusza na nas nowe spojrzenie na przyszłość polskiego, europejskiego i światowego rynku mleka.

„Dziś stoimy w obliczu zagrożeń takich jak skutki wojny, braki i opóźnienia w produkcji oraz w przetwarzaniu mleka czy groźba likwidacji wielu gospodarstw, spowodowana brakiem wymiany pokoleń. O tym, jak bardzo zmieni się nasz mleczarski świat i jakie działania już możemy podjąć, będziemy rozmawiać podczas 19. Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w dniach 7-8 września w Białymstoku z udziałem ekspertów z całego świata” – piszą eksperci sektora. 

Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej już blisko

Każdego roku Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej gromadzi najważniejszych decydentów, urzędników i przedstawicieli sektora mleczarskiego z całego świata, w tym przedstawicieli Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i licznych ambasad, co pozwala na skonfrontowanie poglądów na tematy związane z branżą mleczarską. To właśnie dzięki uczestnikom, na przestrzeni lat konferencja stała się wydarzeniem tak wysokiej rangi, że w tym roku swój udział zapowiedzieli przedstawiciele amerykańskiego rządu.

Zapraszamy do udziału w światowej dyskusji na temat przyszłości sektora mleczarskiego. Razem z nami będą dyskutować, m.in. Europejski Komisarz Janusz Wojciechowski oraz eksperci z całej Europy, USA i Nowej Zelandii.

Konferencja cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego już dziś warto podjąć decyzję o uczestnictwie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.
Już 7-8 września w Białymstoku. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie: https://forum-mleczarskie.org/

Czytaj także: XVIII Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

PIM/fot. Pixabay/PIM