PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / 19. Forum Spółdzielczości Mleczarskiej już 7 września

19. Forum Spółdzielczości Mleczarskiej już 7 września

Autor: Świat Rolnika 2022-05-27 11:30:00
Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

19. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej odbędzie się w dniach 7 i 8 września 2022 roku w Białymstoku – poinformowali organizatorzy.

„Rok 2022 to czas ogromnych wyzwań stojących przed wszystkimi branżami i przedsiębiorcami bez względu na wielkość i skalę prowadzonej działalności. Obecna sytuacja wymusza podjęcie działań, które staną w obronie szeroko pojętego sektora mleczarskiego. W zbliżającym się okresie czekają nas wyzwania związane z napaścią Rosji na Ukrainę. Już dziś widać, że ostatnie wydarzenia wstrząsnęły globalnym rynkiem, a ich implikacje na sektor mleczarski z pewnością będą znaczne” – czytamy w komunikacie

Międzynarodowe Forum w Białystoku

Nowa Wspólna Polityka Rolna, Zielony Ład, strategia „Od pola do stołu” oraz wojna w Ukrainie wymuszają spółdzielniach mleczarskich nowe spojrzenie na przyszłość sektora mleka. To zmieni mleczarstwo na lata.

„Wspomniane wydarzenia oraz polityki wyznaczające kierunek działania unijnego rolnictwa, będą miały ogromny wpływ na kształt przyszłego sektora mleczarskiego. Potencjalny kryzys żywnościowy, a także ambicje środowiskowe i klimatyczne, zmiany w zakresie podejścia do opakowań czy samego produktu mogą i będą wymuszać na nas zupełnie nowe podejście do przetwórstwa i produktów mleczarskich” napisała Agnieszka Maliszewska, Organizator 19. Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

„Założenia Europejskiego Zielonego Ładu oraz strategii „Od pola do stołu” są ambitne i w dużej mierze oczekiwane przez społeczeństwo, ale ciągle wiążą się z wieloma niewiadomymi, a dodatkowo często wewnętrznie sprzecznymi propozycjami. Doskonałą okazją do wymiany poglądów na te niezwykle ważne tematy oraz wiele innych, stwarza 19. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbędzie się w dniach 7-8 września 2022 r. w Białymstoku” – dodała.

Konferencja ma charakter prezentacji eksperckich połączonych z panelami dyskusyjnymi, które są wyjątkową okazją do wymiany poglądów na tematy dziś najistotniejsze dla światowego sektora mleczarskiego z reprezentantami branży z całego świata. Polska, jako jeden z europejskich liderów produkcji i przetwórstwa mleka, wnosi ogromny wkład w kształtowanie tej światowej polityki.

Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Forum Spółdzielczości Mleczarskiej po raz 19

Swoje uczestnictwo na 19. Forum Spółdzielczości Mleczarskiej potwierdził unijny komisarz ds. rolnictwa Pan Janusz Wojciechowski. Ponadto podobnie jak w poprzednich edycjach swój udział zapowiedziało wielu ekspertów branży mleczarskiej.

W konferencji uczestniczyć będą m.in. Pekka Pesonen – sekretarz generalny Copa Cogeca, Alexander Anton – sekretarz generalny EDA, Jerzy Plewa – ekspert TeamEurope, były dyrektor generalny DG Agri. Przedstawiciele rządu amerykańskiego – USDA, szefowie największych europejskich organizacji i związków przetwórców i producentów mleka, a także radcowie rolni np. Francji, Niemiec, Holandii i wielu innych krajów.

„W tegorocznej edycji będziemy rozmawiać o wyzwaniach dla światowego sektora mleczarskiego w okresie kryzysu popandemicznego i wojny w Ukrainie - w tym o zielonej transformacji oraz bezpieczeństwie żywnościowym. Poruszymy także tematy związane z zarządzaniem ryzyka w branży mleczarskiej. Nasi eksperci będą mówili również o szansach i wyzwaniach dla sektora mleczarskiego w kontekście nowej Wspólnej Polityki Rolnej, Zielonego Ładu i krajowych planów strategicznych” – stwierdziła Agnieszka Maliszewska.

Z pewnością każdy zainteresowany branżą znajdzie coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w największej konferencji sektora mleczarskiego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, już dziś warto podjąć decyzję o uczestnictwie w wydarzeniu.

Czytaj również: Agnieszka Maliszewska: Konsumenci sięgają po żywność bez GMO

PIM/fot.PIM


Autor: Tomasz Racki

Stres cieplny – jak zapobiegać i łagodzić jego skutki? 


Autor: Sebastian Wroniewski

Duńskie mleczarnie zwiększyły eksport serów na odległe rynki


Autor: Tomasz Racki

Producenci mleka alarmują. "Straty liczone będą w miliardach"


BULT SMOGOWICZE