PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / PETA chce zakazu jazdy bryczkami. Co jeszcze wymyślą?

PETA chce zakazu jazdy bryczkami. Co jeszcze wymyślą?

Autor: Świat Rolnika 2022-04-20 15:00:00
PETA

W Schwalmtal w Niemczech dwie osoby zostały ranne, gdy wypadły z powozu. Incydent nie jest odosobnionym przypadkiem, więc PETA chce zakazu jazdy bryczką.

Wypadek powozu w gminie Schwalmtal jest teraz przedmiotem akcji organizacji zajmującej się prawami zwierząt PETA. Wezwała ona Andreasa Coenena (CDU) – starostę powiatu Viersen, do zakazania jazdy bryczką. „Konie to zwierzęta drapieżne. Dlatego generalnie zaniedbaniem jest używanie ich przed wagonami. Nawet najmniejszy strach może wywołać tragedię” – wyjaśnia Peter Höffken, aktywista organizacji.

Wypadek powozu w Niemczech

W Wielki Czwartek kierowca powozu został lekko ranny, a jego pasażer poważnie ranny, gdy koń spłoszył leśną ścieżką, kareta zerwała się i uderzyła w drzewo. Według policji nie wiadomo, dlaczego zwierzę cofnęło się, a kierowca stracił kontrolę nad powozem. On i pasażer zostali w różnym stopniu ranni w wyniku upadku. Koń natychmiast się uspokoił i przeżył wypadek bez obrażeń.

„Powozy nie mają bezpiecznych układów hamulcowych, poduszek powietrznych ani strefy zgniotu, poważne wypadki z powozami są nieuniknione.” Zakaz jest jedynym rozwiązaniem chroniącym ludzi i zwierzęta przed tym możliwym do uniknięcia ryzykiem, ponieważ incydent w gminie Schwalmtal nie jest odosobnionym przypadkiem” – mówi przedstawiciel PETA.

PETA

PETA chce kolejnego zakazu

Według PETA jedna osoba zginęła w ubiegłym roku w 35 wypadkach komunikacyjnych z udziałem bryczek w Niemczech, a co najmniej 48 osób zostało rannych, wiele z nich poważnie. Ponadto w 2021 roku zginęły cztery konie, a dziesięć innych zwierząt zostało rannych. Zdecydowanie najczęstszą przyczyną wypadków było przestraszenie jednego lub więcej koni. Według „Pety” innymi przyczynami często poważnych wypadków jest brak urządzeń zabezpieczających, nieodpowiednie oświetlenie i nieodpowiednie układy hamulcowe w wagonach. Miasto Rothenburg ob der Tauber wyciągnęło z tego wnioski: po poważnym wypadku z powozem konnym od dwunastu lat obowiązuje zakaz powozów w centrum miasta; zakaz ten potwierdził również bawarski sąd administracyjny.

Wypadek z powozem wydarzył się nie tylko w Schwalmtal. W Rheurdt w powiecie Kleve dzień wcześniej na ścieżce rowerowej uciekł koń. Wóz, który ciągnął, przewrócił się. Z pojazdu wypadło trzech pasażerów: 52–latek został poważnie ranny; jej mąż (59 l.) i 17-letnia córka doznali drobnych obrażeń. Starosta powiatowy Silke Groißen (CDU) otrzymał teraz wniosek organizacji PETA.

Czytaj również: „Dziecko” na grillu! Chora akcja aktywistów PETA promujących weganizm

rp-online.de/fot.pixabay


Autor: Świat Rolnika

Aktywiści klimatyczni przebrani za diabły chcą dać zakonnikom cyrograf


Autor: Świat Rolnika

Aktywiści oskarżeni po demonstracji. Teraz staną przed sądem 


Autor: Świat Rolnika

Greenpeace chce zakazać reklamowania mięsa, mleka i jaj. Kuriozum


BULT SMOGOWICZE