PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / PETA żąda od NFL zmiany nazewnictwa, bo kojarzą się one ze zwierzętami

PETA żąda od NFL zmiany nazewnictwa, bo kojarzą się one ze zwierzętami

Autor: Michał Rybka 2022-03-24 15:30:00
PETA

Największa zawodowa liga futbolu amerykańskiego (NFL) ma wiele nazw o tematyce zwierzęcej np. nazwy drużyn. Taki stan rzeczy nie odpowiada organizacji PETA. 

Organizacja chciałaby, aby jedno konkretne sformułowanie związane ze zwierzętami zostało wyrzucone z nazewnictwa ligi. Chodzi o zwrot “obroża dla konia”. W sportowym slangu oznacza ono chwycenie zawodnika za kołnierz jego koszulki i pchnięcie go w innym kierunku (zdjęcie tytułowe).

Aktywiści mają swoje sugestie

Choć futbol amerykański odchodzi od “obroży”, ze względu na wysokie ryzyko kontuzji, jaką powoduje, to w komunikacie prasowym PETA wezwała NFL do zmiany nazwy “obroży dla konia”. Organizacja stwierdziła, że ​​nazwa „trywialnie traktuje używanie ciasnych uprzęży do wykorzystywania koni w ich pracy”. 

Jako alternatywę dla „obroży dla konia”, aktywiści przedstawili kilka sugestii dotyczących zmiany nazwy ruchu. Wśród propozycji znalazły się takie sformułowania, jak „Goodell Grab”, „sprzęt z kołnierzem” czy „sprzęt Roya Williamsa”.

PETA

PETA wzywa dyrektora NFL do zmiany nazewnictwa

Aktywiści wezwali prezesa i dyrektora generalnego NFL, Richa McKaya, do wprowadzenia zmian na nadchodzącym dorocznym spotkaniu ligowym.

„NFL nie powinna tracić czasu na ten archaiczny termin. Sport pokazał, że jest w stanie porzucić uwłaczający język. PETA wzywa Richa McKaya do zajęcia się tym odniesieniem do wykorzystywania koni, ponieważ każdy zasługuje na szacunek i uwagę, niezależnie od tego czy jest to koń pociągowy, czy wyścigowy” – powiedziała organizacja PETA w rozmowie z TheSpun.

Czytaj również: Aktywistki PETA przebrały się za okaleczone ptaki na London Fashion Week

źródła:thespun.com/fot.pexels


Autor: Świat Rolnika

Czy Greta Thunberg była opłacana przez Rosję? Aktywiści mają dowody


Autor: Świat Rolnika

GPC: Greenpeace podwoił swój budżet dzięki wpłatom z zagranicy


Autor: Świat Rolnika

Aktywiści klimatyczni aresztowani podczas protestu w urzędzie skarbowym


BULT SMOGOWICZE