PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Rada Kobiet powołana; Lasy Państwowe mają nowy organ doradczy 

Rada Kobiet powołana; Lasy Państwowe mają nowy organ doradczy 

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-05-18 17:00:00
Rada Kobiet

Lasy Państwowe mają nowy organ doradczy – jest to powołana Rada Kobiet. Ma ona wspierać dyrektora LP w sprawach dotyczących zatrudnienia kobiet.

Spotkanie inauguracyjne połączone z uroczystym wręczeniem powołań do Rady Kobiet odbyło się w siedzibie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Radę będzie tworzyc17 pań. Wszystkie członkinie nowego organu doradczego pracują w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe, reprezentują poszczególne jego jednostki na różnym szczeblu

Rada Kobiet powołana w Lasach państwowych

Kobiety zmieniają wizerunek zawodu leśnika. W Lasach Państwowych nie tylko wykonują pracę biurową, ale także są zatrudnione na stanowiskach leśniczych, podleśniczych, czy inżynierów nadzoru. Powołana Rada Kobiet pomoże zwiększyć aktywność zawodową pań i szukać rozwiązań, które ułatwią wykonywanie codziennych obowiązków.

Radę tworzy 17 pań. Wszystkie członkinie nowego organu doradczego pracują w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe, reprezentują poszczególne jego jednostki na różnym szczeblu – począwszy od Dyrekcji Generalnej LP, przez regionalne dyrekcje, kończąc na zakładach o zasięgu krajowym. Przewodniczącą Rady Kobiet została Ewa Jedlikowska – dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Rada Kobiet

Lasy Państwowe zatrudniają prawie 8 tysięcy kobiet

Rada Kobiet będzie miała na celu doradzanie dyrektorowi generalnemu Lasów Państwowych we wszelkich sprawach dotyczących pracy kobiet w PGL LP, w szczególności w zakresie zwiększania aktywności zawodowej pań zatrudnionych w organizacji.

“Zawód, który u zarania Lasów Państwowych był niemal w 100% wykonywany przez mężczyzn i taki pozostaje w odbiorze społecznym, zdecydowanie zmienił swoje oblicze. Dziś niemal co trzecia zatrudniona osoba to kobieta. Panie ocieplają wizerunek naszej organizacji, często nadając prowadzonym sprawom nowy kontekst i odmienne spojrzenie. Ich głos jest bardzo istotny i pomocny, dlatego też zdecydowałem o powołaniu Rady Kobiet, by jeszcze lepiej wykorzystać potencjał drzemiący w przedstawicielkach płci pięknej” – powiedział Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

W Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe pracuje 7610 kobiet. To aż 29% wszystkich osób zatrudnionych w tej organizacji. W Służbie Leśnej pracuje 2930 kobiet, czyli ok. 16% ogółu pracowników.

Czytaj też: Rada Kobiet w rolnictwie szuka kandydatek. Minister ogłosił nabór

lasy.gov.pl


Autor: Polska Agencja Prasowa

Sklepy stacjonarne coraz mniej popularne. Internet wygrywa


Autor: Polska Agencja Prasowa

Śmieciowe pułapki na zwierzęta. Naukowcy podają szokujące dane


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały


BULT SMOGOWICZE