PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Światrolnika.tv /Józef Kubica: Mamy piękne lasy i takie je zostawimy dla przyszłych pokoleń

Józef Kubica: Mamy piękne lasy i takie je zostawimy dla przyszłych pokoleń

Autor: Świat Rolnika 2022-04-26 19:00:00

Dyrektor generalny Lasów Państwowych, Józef Kubica odniósł się do zarzutów aktywistów klimatycznych, że w Polsce obecnie trwa proces wylesiania. 

Jak wyjaśnił, polscy leśnicy potrafią dbać o lasy i wiedzą jak to robić. W Polsce lesistość jest prawie 30-procentowa, a w niedalekiej przyszłości osiągnie poziom 32 procent. Odnosząc się do ataków aktywistów na polskie lasy, wyjaśnił, że jest to pokłosie sytuacji, gdzie społeczeństwo dowiedziało się, kto stał za tymi organizacjami oraz finansował je.

Józef Kubica: Lasy w Polsce są w dobrej kondycji

Zdaniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych, Józefa Kubicy wszelkie oskarżenia ze strony aktywistów klimatycznych są bezpodstawne, a w Polsce procent lesistości notuje stały wzrost.

“Aktywiści klimatyczni powinni zwrócić swoją uwagę na to co dzieje się z lasami w skali globalnej w stronę wschodnią, gdzie lasy są bombardowane i palone oraz nie ma żadnej reakcji z ich strony. My natomiast wiemy jak dbać o nasze lasy, ponieważ robimy to od prawie dwustu lat i w ich ochronę zaangażowana jest cała rzesza naukowców. Ja rozumiem taką nostalgię dla niektórych aktywistów klimatycznych, że w niektórych państwach lesistość jest kilkuprocentowa. W Polsce lesistość jest prawie 30-procentowa i dążymy w niedalekiej przyszłości do osiągnięcia poziomu 32 procent oraz wiemy jak to zrobić” – wyjaśnił.

Zapytany o powody ataków aktywistów na polskie lasy Józef Kubica stwierdził, że jest to pokłosie ujawnienia faktu, że organizacje pseudoekologiczne były przez lata finansowane z Kremla

“Nie chciałbym się zagłębiać w meandry polityki, ponieważ nie rolą Lasów Państwowych jest zabierać głos w tych tematach. Jest to oczywiście skutek tej sytuacji, gdzie społeczeństwo dowiedziało się, kto za tym stał i jakie pieniądze przekazywał na rzecz tych fundacji, których zamiarem było sianie fermentu. W Polsce lasy są naprawdę w dobrej kondycji, dzięki pracy leśników – z tego miejsca dziękuję wszystkim pokoleniom leśników. Mamy piękne lasy i takie też je zostawimy dla przyszłych pokoleń” – powiedział. 

Józef Kubica odniósł się również do możliwości tych ataków ze względu na fakt, że Polska jest w czołówce europejskich producentów drewna.

“Mamy świetne osiągnięcia jeśli chodzi o przemysł meblarski. Nasi producenci mebli, to światowa czołówka, więc myślę, że to z tej strony są ataki różnych zakamuflowanych organizacji, które po prostu zazdroszczą takiego przemysłu i koniunktury na rynku drzewnym. My natomiast jako Lasy, jesteśmy otwarci na dialog ze wszystkimi, nawet z tymi pseudoekologami” – podsumował dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Czytaj też: Lasy – kto w Europie ma ich najwięcej? Sprawdź!


Piotr Palutkiewicz: Polska wyjdzie z kryzysu silniejsza

Autor: Oliver Pochwat 2022-06-27 20:00:00

Wojna na Ukrainie przestała interesować opinie publiczną?

Autor: Świat Rolnika 2022-06-25 20:00:00

Edward Siarka: Musimy wykorzystywać nasze złoto jakim jest węgiel

Autor: Oliver Pochwat 2022-06-24 15:36:00

BULT SMOGOWICZE