PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Wtorkowy poranek pogodny, a potem deszcz i burze

IMGW: Wtorkowy poranek pogodny, a potem deszcz i burze

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-14 08:30:00
IMGW

Synoptyk IMGW Szymon Ogórek prognozuje pogodny wtorkowy poranek z temperaturą do 15 st. C i dzień z maksymalną do 22 st. C.

Nad Europą Zachodnią i Środkową dominować będzie klin wyżowy, nad pozostałą częścią kontynentu przeważać będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem klina Wyżu Azorskiego. Z północnego zachodu przejściowo napłynie chłodne powietrze polarne morskie.

Prognoza IMGW na wtorek

IMGW prognozuje, że na przeważającym obszarze kraju we wtorek rano powinno być pogodnie. Temperatura od 11 do 15 stopni Celsjusza. W ciągu dnia miejscami na północy należy się spodziewać przelotnych opadów deszczu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty. Synoptyk zaznacza, że burz mogą się lokalnie spodziewać mieszkańcy północno-wschodnich krańców Polski, a przelotne deszcze mogą wystąpić na północy.

,,Po południu na północno-wschodnich krańcach możliwe lokalne burze" – wskazał Ogórek.

,,Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na krańcach północnych, w centrum 18-19 st. C, na południu od 20 do 22 stopni" – stwierdził.

Na północy wiatr w porywach może osiągnąć 50 km/h. Wieczorem w północnej części kraju może spaść słaby, przelotny deszcz.

,,Na pozostałym obszarze powinno być pogodnie. Wiatr słaby" – wskazał synoptyk IMGW.

,,Noc chłodna. Wiatr z wyjątkiem strefy nadmorskiej powinien być słaby. Na południu kraju pogodnie, na północy miejscami możliwe przelotne opady deszczu" – powiedział.

Temperatura w nocy będzie się wahać od 7 do 11 stopni Celsjusza. Cieplej na Wybrzeżu, gdzie termometry wskażą 14 st. C.

IMGW

Czytaj też: Prognoza pogody: Wtorek chłodny, a w niedzielę nawet 33 st. C

PAP/fot.pixabay