PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Prognoza pogody: Wtorek chłodny, a w niedzielę nawet 33 st. C

Prognoza pogody: Wtorek chłodny, a w niedzielę nawet 33 st. C

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-13 11:30:00
prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższy tydzień to rollercoaster. We wtorek będzie chłodno, za to w niedzielę nawet 33 st. Celsjusza. 

IMGW poinformował w poniedziałek, ,ze ten tydzień to pogodowy rollercoaster, czyli lato w pełni. Poniedziałek w większości kraju ciepły i gorący z burzami, nawalnym deszczem, i bardzo silnym wiatrem, ale już we wtorek będzie nieco chłodniej. Za to w niedzielę czeka nawet 33 st. C.

Prognoza pogody na ten tydzień

IMGW podało, ze prognoza pogody w tym tygodniu to prawdziwy rollercoaster. W poniedziałek będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Wszędzie przelotne opady deszczu. Najgorsza pogoda zapowiada się na wschód od linii Opolszczyzny, Wielkopolski, Kujaw, Mazowsza, Warmii i Mazur, gdzie wystąpią burze, miejscami z gradem, a najintensywniejsze prognozowane są w południowo-wschodniej części kraju.

Temperatura maksymalna od 17 st. C nad morzem do 27 st. C na Podkarpaciu. Burzom towarzyszyć będą silne porywy wiatru do 90-100 km/h, lokalnie 110 km/h.

Wtorek zapowiada się spokojniejszy, zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura w dzień od 16 st. C nad morzem do 21 st. C we Wrocławiu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

W środę więcej słońca głównie na południu, południowym zachodzie i zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu. Temperatura od 17 st. C nad morzem do 24 st. C we Wrocławiu.

Jaka jest prognoza pogody na czwartek? Na świąteczny czwartek IMGW przewiduje zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na południu kraju i Kujawach burze. Po południu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. C na Helu do 28 st. C we Wrocławiu. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

prognoza pogody lato

Czeka nas gorący weekend

W piątek ma być zachmurzenie umiarkowane, we wschodniej części kraju duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. C na Helu do 28 st. C we Wrocławiu.

Prognoza pogody na najbliższy weekend wskazuje, że czeka nas prawdziwy gorąc. W sobotę bez opadów z małym, miejscami umiarkowanym, zachmurzeniem. Temperatura od 23 st. C na Suwalszczyźnie, około 27 st. C w centrum, do 32 st. C na zachodzie kraju. W niedzielę prawdziwie letnia pogoda. Temperatura od 25 st. C na Suwalszczyźnie, około 30 st. C w centrum, do 33 st. C na zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na północnym zachodzie w porywach do 65 km/h, południowy.

Sprawdź również: IMGW: Poniedziałek będzie burzowy nad większością Polski

fot.pixabay.com


Wegetarianizm nie jest popularny w Belgii. Prawie wszyscy jedzą mięso

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 01:00:00

Polska żywność promowana na warszawskim Torze Wyścigów Konnych

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 23:00:00

Polowania z użyciem broni krótkiej dozwolone? Nowelizacja przepisów

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 12:30:00

BULT SMOGOWICZE