PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 13 i 14 czerwca

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 13 i 14 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-13 09:30:00
prognoza pogody

Jak informuje prognoza pogody przygotowana przez IMGW, w najbliższych dniach możemy się spodziewać pochmurnej pogody, deszczu oraz lokalnych burz.

Według IMGW Europa Północna, wschodnia i południowa pozostają w zasięgu układów niżowych i frontów atmosferycznych. Nad Europą centralną i zachodnią rozbudowuje się wyż z centrum nad Atlantykiem. Europa Północna, wschodnia i południowa Polska jest w zasięgu wyżu znad Atlantyku, ale przez obszar kraju przemieszcza się ułożony prawie równoleżnikowo, pofalowany front atmosferyczny.

Prognoza pogody na poniedziałek

Front rozdziela ciepłe powietrze polarne morskie na południowym wschodzie od chłodniejszego, także polarnego morskiego, na północnym zachodzie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

Prognoza pogody opublikowana przez IMGW wskazuje, że w poniedziałek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i miejscami burze, lokalnie z gradem. Wysokość opadów podczas burz na północnym zachodzie i zachodzie do 15 mm, na pozostałym obszarze do 30 mm, lokalnie do 40 mm.

Temperatura maksymalna od 19 do 22 st. C na północy, na zachodzie, w centrum i w rejonach podgórskich do 27 st. C na południowym wschodzie; chłodniej nad morzem, około 17 st. C. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, przeważnie z kierunków zachodnich.

Wysoko w górach wiatr umiarkowany wzmagający się do dość silnego i silnego, do 45 km/h, w porywach do 80 km/h. W czasie burz porywy do 90 km/h lokalnie na wschodzie do 100 km/h, a w centrum, na południu i południowym wschodzie do 110 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, od zachodu kraju stopniowo zanikające. Na wschodzie początkowo miejscami burze, wysokość opadów do 20 mm.

W kotlinach sudeckich możliwa mgła ograniczająca widzialność do300 m. Temperatura minimalna 8-12 st. C, w rejonach podgórskich około 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr początkowo w porywach do 60 km/h. W czasie burz porywy wiatru miejscami do 80 km/h.

Prognoza pogody

Prognoza pogody na wtorek

Prognoza pogody opublikowana przez IMGW wskazuje, że we wtorek prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, głównie we wschodniej połowie kraju. Na północnym wschodzie możliwe burze.

Temperatura maksymalna 16-18 st. C nad morzem i na Suwalszczyźnie, około 20 st. C na zachodzie, do 22 st. C na południowym zachodzie kraju; nieco chłodniej w kotlinach karpackich, około 15 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże i przelotne opady deszczu oraz burze okresami z gradem. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do 35 mm.

Temperatura maksymalna około 23 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami dość silny, zachodni i północno-zachodni. W trakcie burz porywy wiatru do 90 km/h lokalnie do 100 km/h.

W nocy w stolicy początkowo zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu później większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura minimalna około 12 st. C. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie początkowo małe, później stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno–zachodni i zachodni.

Czytaj również: IMGW: Poniedziałek będzie burzowy nad większością Polski

PAP/fot.pixabay


Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 27 i 28 czerwca

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 09:30:00

IMGW prognozuje upalny i słoneczny poniedziałek w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 08:30:00

Upały zaleją całą Polskę. Będzie jak w piekle

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 08:30:00

BULT SMOGOWICZE