PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Wtorek pogodny, ale z przelotnym deszczem i burzami

IMGW: Wtorek pogodny, ale z przelotnym deszczem i burzami

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-17 08:23:00
imgw

Jak przekazała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk, wtorek będzie ciepły i słoneczny, tylko na zachodzie mogą wystąpić lokalne opady deszczu, a na południu burze.

Polska jest w zasięgu wyżu znad Skandynawii. Nad północno-wschodnią Polskę napływa przetransformowane powietrze pochodzenia arktycznego, a nad południowym zachodem utrzymuje się cieplejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza IMGW na wtorek

IMGW prognozuje, że poranek we wtorek rozpocznie się pogodnie na przeważającym obszarze kraju. W miarę upływu dnia na zachodzie i południu prognozowane są opady deszczu.

,,W tych rejonach możliwe są słabe burze, podczas których może spaść do 15 milimetrów deszczu na metr kwadratowy. Podczas burz należy uważać na wiatr, który w porywach może osiągać do 60 km/h" – powiedziała synoptyk.

Wiatr północny i północno wschodni w ciągu dnia będzie nabierał na sile, po południu w całym kraju może być silny i porywisty. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od około 13 st. C. na północnym wschodzie do 20 st. C. na południowym zachodzie.

,,Po dość ciepłym dniu czeka nas chłodna noc z wtorku na środę, ponieważ w całym kraju temperatura spadnie do -4 st. C. i spodziewane są przymrozki" – podsumowała.

imgw

Czytaj także: IMGW ostrzega. Susza hydrologiczna w czterech województwach

PAP/fot.pixabay