PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody na 16 i 17 maja

Szczegółowa prognoza pogody na 16 i 17 maja

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-16 07:00:00
prognoza pogody

Prognoza pogody na początku tygodnia przewiduje pogodne dni, choć nie zabraknie też miejsc z zachmurzeniem. Jest szansa na opady deszczu. 

Jak informuje IMGW, zachodnia i wschodnia Europa będą w zasięgu niżów, nad resztą kontynentu dominować będzie rozległy wyż, z głównym centrum nad Morzem Norweskim. Polska znajdzie się pod wpływem wspomnianego klina wyżu, w powietrzu polarnym morskim, napływającym z północnego zachodu i zachodu, na wschodzie chłodniejszym.

W poniedziałek miejscami możliwe przymrozki 

W poniedziałek w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na północnym wschodzie okresami duże i tam możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. C miejscami nad morzem i 17 st. C na Suwalszczyźnie, 21 st. C w centrum, do 25 st. C na południowym zachodzie; w rejonach podgórskich od 20 st. C do 23 st. C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, nad morzem okresami umiarkowany z kierunków północnych.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i nieco spadnie.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie wzrastające do dużego. W drugiej połowie nocy na południowym zachodzie opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. W Sudetach i w obszarach podgórskich Sudetów miejscami burze. Prognozowana suma opadu od 10 mm do 20 mm. Temperatura minimalna od 1 st. C na północnym wschodzie do 14 st. C na południowym zachodzie. Na północnym wschodzie przygruntowe przymrozki do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni i wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższy wtorek

We wtorek w dzień zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Na południowym zachodzie i południu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami i tam opady deszczu oraz miejscami burze; miejscami przejściowo opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadu od 15 mm do 25 mm. Temperatura maksymalna od 13 st. C, 18 st. C w centrum, do 20 st. C na południowym zachodzie; najchłodniej w rejonie Zatoki Gdańskiej 11 st. C i w rejonach podgórskich Karpat 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy, na wschodzie, w centrum i na południu i na południu okresami porywisty, północny i północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W poniedziałek w Warszawie w dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 7 st. C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

We wtorek, w dzień zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych.

Czytaj także: IMGW ostrzega. Susza hydrologiczna w czterech województwach

PAP/ fot. pexels
 
 


Turystyka wiejska promowana na muralach. Świetna akcja POT

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 13:27:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 27 i 28 czerwca

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 09:30:00

IMGW prognozuje upalny i słoneczny poniedziałek w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 08:30:00

BULT SMOGOWICZE