PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Sobota zimna i pochmurna. Bez szans na wiosenną aurę

IMGW: Sobota zimna i pochmurna. Bez szans na wiosenną aurę

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-23 08:25:00
IMGW

Małgorzata Tomczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW prognozuje, że sobota będzie pochmurna na znacznym obszarze kraju.

Na zachodzie będzie bez opadów, ale nie można mówić o ciepłych, wiosennych temperaturach. W nocy z soboty na niedzielę meteorolodzy zapowiadają sporo rozpogodzeń. Więcej chmur będzie nad południową i wschodzą częścią kraju.

Prognoza IMGW na sobotę

Jak powiedziała Małgorzata Tomczuk z IMGW, sobota będzie pochmurna nad znaczną częścią Polski, a układy niżowe z wilgotnymi i chłodnymi masami powietrza będą nam towarzyszyły przez najbliższe kilka dni.

,,W sobotę do końca dnia na południu i wschodzie kraju będzie zdecydowanie pochmurno i możliwe są opady deszczu. W centrum i na północnym wschodzie także deszczowo. Najładniejsza pogoda będzie na zachodzie, gdzie w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą do 16 stopni Celsjusza. Takie same wartości temperatur dotyczą Warmii. W centrum prognozujemy około 14 stopni. W chłodniejszej części Polski temperatura wyniesie od 7 do 12 stopni, a na Podhalu około 7 stopni" – powiedziała Małgorzata Tomczuk z IMGW-PIB.

W nocy z soboty na niedzielę meteorolodzy zapowiadają sporo rozpogodzeń. Więcej chmur będzie nad południową i wschodzą częścią kraju. Na krańcach południowych, północy i północnym wschodzie możliwe niewielkie opady deszczu. W centrum można spodziewać się mgieł. Temperatura minimalna wyniesie od 1 stopnia na Lubelszczyźnie i Mazowszu do 2-3 stopni na pozostałym obszarze kraju.

imgw

Czytaj też: Synoptyk IMGW: Od wtorku czeka nas kilkudniowe pogorszenie pogody

PAP/fot.pixabay


Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 27 i 28 czerwca

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 09:30:00

IMGW prognozuje upalny i słoneczny poniedziałek w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 08:30:00

Upały zaleją całą Polskę. Będzie jak w piekle

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 08:30:00

BULT SMOGOWICZE