PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 22 i 23 kwietnia

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 22 i 23 kwietnia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-22 09:00:00
prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe dni będzie uzależniona od chłodnego niżu z ośrodkiem znad zachodniej Ukrainy, pod wpływem którego znajdzie się nasz kraj.

Jak informuje IMGW, pogodę w Europie nadal kształtować będą układy niskiego ciśnienia znad południa i wschodu kontynentu, jedynie częściowo Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz północny wschód Europy znajdzie się w zasięgu wyżów. Polska pozostanie pod wpływem wypełniającego się niżu z rozmywającym się frontem okluzji, z ośrodkiem znad zachodniej Ukrainy. Nadal będzie napływać chłodne, ale nieco bardziej suche powietrze z północnego wschodu. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

Prognoza pogody na piątek

W piątek zachmurzenie duże, na północy i zachodzie z większymi przejaśnieniami, a nad morzem rozpogodzenia. Miejscami opady deszczu, na ogół słabe. Wysoko w górach opady śniegu lub śniegu z deszczem; w Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Prognoza pogody przewiduje, że rano lokalnie pojawią się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 10 st. C do 14 st. C; nieco chłodniej 9 st. C na Helu i w rejonach podgórskich Karpat. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni i wschodni. W Sudetach wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże, w północno-zachodniej połowie kraju z większymi przejaśnieniami i miejscami rozpogodzenia. Na wschodzie, na południu i w centrum opady deszczu, na wschodzie Podkarpacia możliwe burze. Wysoko w górach opady śniegu lub śniegu z deszczem; w Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 2 st. C na południowym zachodzie do 6 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W Sudetach wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h.

prognoza pogody

Prognoza pogody na sobotę

W sobotę zachmurzenie duże, w północno-zachodniej połowie kraju z większymi przejaśnieniami i lokalnie z rozpogodzeniami. Na wschodzie, na południu i w centrum opady deszczu. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od 9 st. C, 11 st. C na wschodzie, w centrum i nad morzem do 15 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat około 5 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wschodni. W nocy w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 4 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. W sobotę zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

Czytaj też: Synoptyk IMGW: Od wtorku czeka nas kilkudniowe pogorszenie pogody

PAP/fot.pixabay

 


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: We wtorek możliwe burze z gradem


Autor: Świat Rolnika

Nasza wiedza na temat GMO i wpływu na zdrowie jest nadal niepełna


BULT SMOGOWICZE