PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /GIS ostrzega przed używaniem w kuchni łyżki i szpatułki

GIS ostrzega przed używaniem w kuchni łyżki i szpatułki

Autor: Świat Rolnika 2022-07-11 22:30:00
GIS

GIS ostrzegł przed używaniem łyżki i szpatułki z Chin. Produkty zostały wycofane z całego systemu dystrybucji. Sanepid monitoruje proces wycofywania.

Główny Inspektorat Sanitarny, w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego wyrobu przeznaczonego do kontaktu z żywnością, poinformował w poniedziałek o migracji szkodliwych substancji ze wspomnianych łyżki i szpatułki.

Ostrzeżenie GIS

GIS podał, że na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych, w badanych próbkach wyrobów Łyżka Kamille i Szpatułka Kamille.

Chodzi o produkty o numerach partii: łyżka – KM 5023 oraz szpatułka – KM 5022. Krajem pochodzenia produktów są Chiny, a importerem Ravex Group Sp. z o.o., al. Krakowska 6, 05-090 Sękocin Nowy.

Główny Inspektorat Sanitarny przekazał, że importer podjął natychmiastowe działania związane z wycofaniem tych produktów. Produkty zostały wycofane z całego systemu dystrybucji. Dystrybutorzy zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji. Zalecono im niezwłocznie wycofanie kwestionowanych partii wyrobów do kontaktu z żywnością ze wszystkich punktów handlowych, oraz zwrot do magazynu importera. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania kwestionowanych produktów.

Pierwszorzędowe aminy aromatyczne to substancje szkodliwe dla zdrowia, dlatego nie należy używać produktów wskazanych w komunikacie.

gis

Czytaj też: Pilne! Niebezpieczny produkt! Migracja amin aromatycznych z łopatki

PAP/fot.allegro