PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Warmińsko-Mazurskie. Odurzeni złodzieje okradli gospodarstwo rolne

Warmińsko-Mazurskie. Odurzeni złodzieje okradli gospodarstwo rolne

Autor: Monika Faber 2022-04-22 16:00:00
złodzieje

Dla Policji w Łukcie ostatnie dni należały do bardzo intensywnych, gdyż właśnie tam zostali zatrzymani złodzieje. Posiadali także twarde narkotyki.

8 kwietnia br. do policyjnej celi trafił 34-latek po tym, jak policjanci z Łukty podczas kontroli drogowej znaleźli przy nim amfetaminę. To jednak nie był koniec sprawy, bowiem 34-latek miał podzielić się narkotykami ze swoim kolegą. Odurzeni faceci postanowili wspólnie okraść gospodarstwo rolne. Na szczęście obaj wpadli w ręce policji i teraz będą tłumaczyć swoje zachowanie przed wymiarem sprawiedliwości.

Mężczyźni wieźli ze sobą twarde narkotyki

8 kwietnia br. policjanci z Posterunku Policji w Łukcie zatrzymali do kontroli drogowej podejrzany pojazd. Ich podejrzenia nie okazały się bezpodstawne, ponieważ podczas przeszukania auta funkcjonariusze natknęli się na amfetaminę. Autem jechało 2 mężczyzn. Od kierującego pojazdem pobrano krew do badań. Z kolei pasażer został zatrzymany w celu wyjaśnienia sprawy. 

Zatrzymany 34 -latek następnego dnia usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Mężczyzna usłyszał również zarzut udzielania narkotyków ponieważ okazało się, że w dniu kontroli częstował nimi kierowcę.

złodzieje

Złodzieje i narkomani

Na tym sprawa się nie kończy, ponieważ podczas tej samej kontroli samochodu policjanci odkryli na jego tylnej kanapie różne metalowe przedmioty, które wzbudziły ich podejrzenia. Podejrzani od razu powiedzieli, że te rzeczy należą do nich, choć były to nietypowe rzeczy, takie jak brony konne, łańcuch leśny, płozy do sań oraz żeliwny zlew.

Tajemniczości sprawie dodało zgłoszenie, które wpłynęło kilka dni później do komendy w Ostródzie. Zgłoszenie należało do jednego z mieszkańców gminy, który chciał  zgłosić kradzież metalowych przedmiotów z jednej posesji na terenie gminy Łukta. Wartość tychże przedmiotów oszacował na ponad 2 tysiące. To pomogło policjantom szybko powiązać fakty.

Okazało się, że zatrzymany ponownie 34-latek i jego 30-letni wspólnik to złodzieje. Oprócz posiadania i zażywania narkotyków usłyszeli również zarzut kradzieży. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni w Zgierzu ukradli ciągnik.

Zobacz też: Złodzieje ukradli ciągnik rolniczy; policja znalazła jednak coś jeszcze

źródła: warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ fot. pexels, pixabay


Autor: Tomasz Racki

Burze z gradem w południowo-zachodniej Polsce. Rolnicy, uważajcie!


Autor: Sebastian Wroniewski

Regionalne Targi Rolnicze w Gołaszynie w ten weekend


Autor: Świat Rolnika

Ciągnik miał być jak nowy, a okazał się szrotem


BULT SMOGOWICZE