PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Porsche uderzyło w traktor. Groźny wypadek na Podlasiu

Porsche uderzyło w traktor. Groźny wypadek na Podlasiu

Autor: Świat Rolnika 2022-07-21 19:01:00
traktor

W środę w województwie podlaskim traktor zderzył się z Porsche. W wyniku kolizji trzy osoby wymagały hospitalizacji, w tym dwoje dzieci.

W sezonie letnim obserwuje się więcej wypadków z udziałem ciągników rolniczych wracających z pól uprawnych. W środę 20 lipca niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w województwie podlaskim na drodze wojewódzkiej. Dwa pojazdy zostały zniszczone, a troje uczestników wypadku, w tym dzieci,  trafiło do szpitali.

Porsche wyprzedało ciągnik rolniczy. Doszło do kolizji

Kolizja miała miejsce na drodze wojewódzkiej DW 645 pomiędzy wsią Grzymały a położoną nieco dalej wsią Kupiski po godzinie 10. Za kierownicą traktora siedział 21– latek, który przystąpił do wykonywania manewru skrętu w lewo. W tym samym czasie jadące z tyłu Porsche próbowało wyprzedzić traktor i doszło do zderzenia pojazdów. 46– kierowca samochodu osobowego nie ucierpiał w zdarzeniu. Do szpitala trafiło natomiast dwoje 11– letnich dzieci, które podróżowały na miejscach pasażerów oraz mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym.

Jak ustalili przybyli na miejsce funkcjonariusze policji, obaj mężczyźni kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policja ustala szczegóły zdarzenia.

Traktor

Traktor zderzył się z samochodem osobowym. Kierowca pijany

Kolizja z województwa podlaskiego to już kolejny tego typu wypadek w tym tygodniu. Przypominamy, że w sobotę 16 lipca, przed godziną 17 doszło do niebezpiecznego wypadku w miejscowości Blinów Pierwszy (woj. lubelskie). Traktor wiozący za sobą przyczepę wypełnioną ściętym drzewem zderzył się wówczas z samochodem osobowym. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna, zjeżdżając z górki, nie zdążył wyhamować i wjechał w samochód osobowy. Kontrola wykazała dwa promile alkoholu w jego organizmie.

“Mundurowi zastali we wskazanym miejscu przewrócony na bok ciągnik rolniczy, załadowaną drzewem przyczepę oraz rozbitą skodę. Do szpitala z obrażeniami ciała karetka przewiozła 40-latka, który kierował ciągnikiem. Kierującej skodzie kobiecie oraz jej pasażerowi nic się na szczęście nie stało – informuje kom. Anna Kamola z biura prasowego lubelskiej policji.

Czytaj również:Rolnik przygnieciony przez ciągnik podczas prac w Woli Przedborskiej

Poranny.pl /fot.FB, OSP w Starych Kupiskach