PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Rolnik przygnieciony przez ciągnik podczas prac w Woli Przedborskiej

Rolnik przygnieciony przez ciągnik podczas prac w Woli Przedborskiej

Autor: Świat Rolnika 2022-07-17 12:30:00
Rolnik

47 – letni rolnik zginął przygnieciony przez ciągnik podczas prac polowych w Woli Przedborskiej. Zdarzenie miało miejsce w sobotę podczas prac polowych.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę 16 lipca w Woli Przedborskiej (powiat radomszczański, województwo łódzkie). Śmierć na miejscu poniósł 47– letni mężczyzna przygnieciony przez ciągnik rolniczy podczas pracy na polu. Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Ciągnik rolniczy przewrócił się zjeżdżając ze skarpy

Do zdarzenia doszło 16 lipca 2022 roku około godz. 18.00 na polu w miejscowości Wola Przedborska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 47– letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego kierujący ciągnikiem rolniczym zetor 3511 wykonywał prace na swoim polu. Zjeżdżając ze skarpy ciągnik za bardzo przechylił się na prawo, co doprowadziło do jego przewrócenia. Maszyna przygniotła rolnika.

Na miejscu zdarzenia interweniowały dwa zastępy straży pożarnej, lądował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, poszkodowany poniósł śmierć na miejscu. Decyzją prokuratora zwłoki oraz pojazd zostały zabezpieczone do dalszych badań. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają radomszczańscy policjanci.

Rolnik przygnieciony przez ciągnik w Małopolsce

Zdarzenie z Woli Przedborskiej nie jest odosobnionym przypadkiem. W czwartek 30 czerwca ciągnik rolniczy przygniótł rolnika w Czekarzewicach II. Tego dnia na jednym z pól uprawnych trwały prace przy nawadnianiu upraw borówki.

Jak informuje dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opiatowie, do pojazdu przypięto jednoosiowy rozrzutnik, a na nim znajdowały się 3 napełnione wodą zbiorniki. Zbocze pola okazało się zbyt strome, by bezpiecznie przejechać tak obciążonym pojazdem. Ciągnik podczas próby podjazdu przewrócił się, a kabina przygniotła kierującego pojazdem 45– letniego mężczyznę. Rolnik poniósł śmierć na miejscu.

Policja przypomina, że podczas prac polowych często dochodzi do wypadków, które mogą okazać się tragiczne w skutkach. Maszyny rolnicze wymagają od operatora nie tylko fachowej obsługi, lecz także wyobraźni. Kierować nimi powinien człowiek trzeźwy, wypoczęty i skoncentrowany. Chwila nieuwagi może kosztować czyjeś życie.

Czytaj również:Wypadek podczas prac polowych; nastolatek przejechany przez ciągnik

Policja.gov /fot.FB, OSP Ręczno