PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pijany traktorzysta zatrzymany dzięki czujności obywatela

Pijany traktorzysta zatrzymany dzięki czujności obywatela

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-05-05 11:30:00
Pijany traktorzysta

52-letni pijany traktorzysta został zatrzymany przez patrol włodawskich policjantów. Mężczyzna kierował ciągnikiem z ponad 2 promilami w organizmie.

Dalszą jazdę uniemożliwili mu funkcjonariusze, po tym jak otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego na drodze. Przypominamy, że nawet anonimowa informacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Pijany traktorzysta zatrzymany

W poniedziałek około godziny 8:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym traktorzyście w Wyrykach. Skierowany na miejsce patrol zatrzymał kierującego do kontroli. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Wyryki ma w organizmie ponad 2 promile, a dodatkowo jego pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych.

Teraz pijany traktorzysta odpowie za swoje czyny przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami. Dodatkową konsekwencją jest fakt, że 52-latek będzie musiał zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Odpowie także za popełnione wykroczenie.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący  to duże zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy, żeby reagować kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego jak się zachowamy, może zależeć czyjeś życie i zdrowie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczyni się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców, a przez to do poprawy stanu bezpieczeństwa.

pijany traktorzysta

Czytaj też: Pieszy potrącony przez ciągnik. Mężczyzna nie miał szans

lubelska.policja.gov.pl/fot.pixabay


Autor: Świat Rolnika

Rosjanie zajęli polskie gospodarstwo na Ukrainie i zabili pracowników


Autor: Emilia Gromczak

Serwis internetowy SatAgro idealny dla gospodarstw produkujących rośliny


Autor: Świat Rolnika

Rolnictwo w obliczu wojny i zmian klimatu. Rewolucja zdaje się być nieunikniona


BULT SMOGOWICZE