PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pijany traktorzysta zjechał w pole i próbował uciekać przed policją

Pijany traktorzysta zjechał w pole i próbował uciekać przed policją

Autor: Świat Rolnika 2022-05-04 11:45:00
pijany traktorzysta

W miejscowości Stary Dzierzgoń pijany traktorzysta uciekał przed policją. Jak wynikło z badania, kierujący miał blisko 2,5 promila alkoholu. 

W tym roku mamy do czynienia z coraz to większą ilością wypadków rolniczych. Niekiedy przyczyną tragicznych zdarzeń jest przypadek, ale zdarza się również, że za wszystkim stoi alkohol. O mały włos do tragedii nie doszło w woj. pomorskim. Pijany 49-latek uciekał traktorem przed funkcjonariuszami policji. 

Pijany traktorzysta uciekał przed policją

W ubiegły piątek w miejscowości Stary Dzierzgoń, w powiecie sztumskim, w województwie pomorskim traktorzysta uciekał przed policją. Jak wynika z relacji funkcjonariuszy, w trakcie patrolu zauważyli oni ciągnik, którego kierowca miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Następnie policjanci wydali polecenie świetlne i dźwiękowe, aby mężczyzna zatrzymał maszynę. To jednak nie poskutkowało i mężczyzna zjechał w pole, a następnie zaczął uciekać. 

Pojazd został szybko zatrzymany przez mundurowych. Badanie alkomatem wykazało, że 48-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna  usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, ucieczki oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Pod koniec marca prowadzenie ciągnika pod wpływem alkoholu skończyło się kolizją. Pijany traktorzysta uderzył w toyotę w miejscowości Dąbrówka Mała. Na szczęście nikt z uczestników kolizji nie wymagał pomocy medycznej. 

Sprawdź też: Pijany traktorzysta zatrzymany do kontroli drogowej

farmer.pl/fot.pixabay.com


Autor: Świat Rolnika

Rosjanie zajęli polskie gospodarstwo na Ukrainie i zabili pracowników


Autor: Emilia Gromczak

Serwis internetowy SatAgro idealny dla gospodarstw produkujących rośliny


Autor: Świat Rolnika

Rolnictwo w obliczu wojny i zmian klimatu. Rewolucja zdaje się być nieunikniona


BULT SMOGOWICZE