PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pijany rolnik stwierdził, że… pojedzie po alkohol ciągnikiem

Pijany rolnik stwierdził, że… pojedzie po alkohol ciągnikiem

Autor: Świat Rolnika 2022-05-24 13:30:00
pijany rolnik

Ta decyzja zdecydowanie nie należała do rozsądnych. Pijany rolnik zapragnął wypić więcej alkoholu i postanowił pojechać po niego traktorem. Grozi mu więzienie.

Incydent miał miejsce 19 maja, kiedy to policjanci z bełchatowskiej drogówki dostali zgłoszenie z Zdzieszulic Górnych o rzekomym nietrzeźwym kierowcy. Podejrzenia okazały się słuszne, ponieważ 49-letni kierowca ciągnika rolniczego miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Kluczowa przytomność świadków zdarzenia

Akcja rozpoczęła się po tym, jak traktorzysta wyjeżdżał z pola na drogę publiczną. Skręcając pługiem, zaczepił o stojąca na poboczu zagęszczarkę do ubijania ziemi. Kierowanie pojazdem w taki sposób wzbudziło podejrzliwość świadków zdarzenia, którzy doszli do wniosku, że kierujący może być pijany.

Świadkowie nabrali jeszcze większych podejrzeń, gdy po chwili 49-latek zatrzymał się przy jednym ze sklepów i zostawił ciągnik z włączonym silnikiem. Kilka minut później mężczyzna wyszedł ze sklepu, dzierżąc ręce butelkę wódki oraz czteropak piwa. 

Idąc w kierunku swojego pojazdu, stracił równowagę i przewrócił się. Kto wie, jak mogła dalej potoczyć się jego historia, gdyby nie reakcje przytomnych świadków zdarzenia. To właśnie oni wyczuli od niego zapach alkoholu i uniemożliwili mu dalszą jazdę. W ostatnim czasie również dzięki czujności świadków nie doszło do tragedii z udziałem pijanego traktorzysty.

pijany rolnik

Pijany rolnik może spodziewać się surowej kary

Po kilku minutach nie miejscu pojawił się patrol policji. Funkcjonariusze przeparkowali pojazd w bezpieczne miejsce. Później przyszedł czas na badanie stanu trzeźwości kierowcy. Alkomat wykazał 3 promile alkoholu.

Co więcej, w trakcie akcji okazało się, że 49-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych. 

Policja przestrzega i przypomina, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz dotkliwych konsekwencji finansowych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Bełchatowianin będzie musiał się tłumaczyć też z jazdy bez wymaganych do tego dokumentów.

Czytaj także: Pijany traktorzysta wjechał do rowu. Pomagał mu… pijany brat

źródła:lodz.tvp.pl/fot.pixabay


Holenderscy rolnicy grożą wysypaniem ziemi pod gminnym ratuszem

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 15:00:00

Atak niedźwiedzia w Asheville. Właściciela uratował jego własny pies

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 11:30:00

Służby apelują o bezpieczeństwo nad wodą. W weekend utonęło 11 osób

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-27 18:00:00

BULT SMOGOWICZE