PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pijany traktorzysta wjechał do rowu. Pomagał mu… pijany brat

Pijany traktorzysta wjechał do rowu. Pomagał mu… pijany brat

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-05-19 13:30:00
Pijany traktorzysta

Pijany traktorzysta wjechał pojazdem do rowu. Na ratunek przybył mu jego brat, również pijany. Teraz obu braciom grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Policja apeluje o rozsądek i trzeźwość na drodze. Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, a ponadto jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń.

Pijany traktorzysta przyjechał z kolejnym pijanym traktorzystą

Opoczyńscy policjanci zostali powiadomieni o uszkodzeniu drogi oraz pobocza w miejscowości Kuraszków. Funkcjonariusze na miejscu zastali porzucony ciągnik marki Zetor. Po chwili na miejscu zdarzenia pojawił się kolejny pojazd rolniczy. Ciągnikiem marki Ursus, przyjechało dwóch mężczyzn. Kierowcą był 36-letni mieszkaniec gminy Białaczów. Mężczyźnie towarzyszył członek dalszej rodziny. Jak sami przyznali, chcieli zabezpieczyć pozostawiony w rowie pojazd, który należy do brata kierowcy ursusa. Policjanci już podczas rozmowy z 36-latkiem wyczuli od niego woń alkoholu. Dlatego zbadali jego trzeźwość. Pijany traktorzysta miał ponad 1.8 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie interwencji, policjanci ustalili dane sprawcy kolizji drogowej. Na miejsce został skierowany kolejny patrol policjantów. Kierującym ciągnikiem zetor, który wjechał do rowu i zniszczył nawierzchnię drogi oraz pobocza, okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Białaczów. Mężczyzna także był nietrzeźwy. Badanie  wykazało, że miał on w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Obaj bracia stracili prawa jazdy. Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo sprawca kolizji, 30-letni mieszkaniec gminy Białaczów, za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym. Starszy z braci, 36-letni mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci na miejscu  zabezpieczyli szereg dowodów, ustalili świadków. Prowadzone postępowanie ma na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń.

pijany traktorzysta

Czytaj też: Zmarł traktorzysta, który wjechał do kanału odwadniającego

opoczno.policja.gov.pl/fot.Policja


Autor: Emilia Gromczak

Gradobicia we Francji. Producenci zgłaszają spore uszkodzenia


Autor: Emilia Gromczak

Drzewo przygniotło 63-latka. Mężczyzna zmarł na miejscu


Autor: Emilia Gromczak

Rosjanie ostrzelali przedsiębiorstwo rolne w Zaporożu. Straty są ogromne


BULT SMOGOWICZE