PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / O krok od tragedii. Dziecko ucierpiało podczas wypadku na polu

O krok od tragedii. Dziecko ucierpiało podczas wypadku na polu

Autor: Emilia Gromczak 2022-04-26 17:30:00
dziecko

W czasie prac polowych na terenie gminy Witonia poszkodowane zostało dziecko. Maszyna wciągnęła rękę 12-letniego chłopca. 

W czasie okresu wzmożonych prac polowych słyszymy coraz częściej o wypadkach rolnicych. Ofiarami są głównie rolnicy, ale również i dzieci. W gminie Witonia chłopiec, który pomagał dorosłym podczas prac polowych uległ poważnemu wypadkowi. Policja apeluje do wszyskich o ostrożność.

Dziecko ucierpiało podczas prac polowych

W miniony weekend doszło do niebezpiecznego wypadku, w którym poszkodowane zostało dziecko. 12-latek pomagał przy pracach polowych i niefortunnie podajnik do ziemniaków wciągnął mu dłoń. Jak poinformował oficer prasowy KPP w Łęczycy, st.asp. Mariusz Kowalski, dziecko z urazem kończyny trafił lotniczym pogotowiem do jednego z łódzkich szpitali. Prace wykonywał pod opieką osób dorosłych i wszystko wskazuje, że był to nieszczęśliwy wypadek. 

Policja ponownie apeluje o rozwagę podczas wykonywania jakichkolwiek prac polowych. Asp. Kowalski zaalarmował, aby pamiętać, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Wielu z nich można uniknąć, jeżeli tylko zachowane zostaną  podstawowe środki ostrożności. 

dziecko wypadek

Prawdziwe pasmo wypadków rolniczych w ostatnim czasie

Na przestrzeni marca i kwietnia mamy do czynienia z prawdziwym pasem nieszczęść wśród rolników. Do wypadków dochodzi niemal kilka razy w tygodniu, nieraz poszkodowane zostają również dzieci. Tak był w ubieglym roku we Wroclawiu. Dziecko wpadło do elewatora.

Policja umieściła w swoich mediach społecznościowych kilka niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim nie należy podejmować prac w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kierować pojazdami oraz należy nie pozwalać, aby czynili to inni. Nie można przewozić nikogo na załadowanych wozach i przyczepach. Policja apeluje, aby nie naprawiać i nie operować przy włączonych maszynach rolniczych. Ważny jest również odpowiedni ubiór i obuwie. 

Czytaj także: Czarna seria w Łódzkiem. Rolnicy zabici przez ciągniki

kutno.net.pl/fot.pixabay.com