PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Czarna seria w Łódzkiem. Rolnicy zabici przez ciągniki

Czarna seria w Łódzkiem. Rolnicy zabici przez ciągniki

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-04-20 13:30:00
rolnicy

Na terenie województwa łódzkiego doszło do dwóch śmiertelnych wypadków przy pracach rolnych. Dwaj rolnicy zostali przygnieceni przez ciągniki rolnicze.

W powiecie zgierskim zginął 53-latek przygnieciony przez ciągnik natomiast pod Sieradzem 63-letni rolnik, który zmarł mimo udzielonej w szpitalu pomocy. Policjanci apelują, aby podczas prac w gospodarstwie zachować ostrożność i rozwagę. Kategorycznie nie należy wykonywać prac polowych korzystając z maszyn i innych urządzeń rolniczych będąc pod wpływem alkoholu. Nie pozwólmy również osobom nieposiadającym uprawnień do kierowania i używania maszyn rolniczych.

Rolnicy nie żyją

Dwaj rolnicy z województwa łódzkiego zginęli przy pracach rolnych. 19 kwietnia 2022 roku koło godziny 16.00 policjanci interweniowali w związku ze zdarzeniem w Bratoszewicach  w powiecie zgierskim. Na terenie posesji rodzina ujawniła zwłoki 53-letniego mężczyzny przygniecionego przez ciągnik rolniczy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń wykonywał on na podwórku prace porządkowe związane z wycinką drzew i wyrywaniem korzeni.

Drugi tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce przed południem , około godz.11.00, w miejscowości Wróblew w powiecie sieradzkim. W wyniku niezachowania ostrożności przy obsłudze ciągnika rolniczego doszło do  przygniecenia znajdującego się poza pojazdem 63-latka, który w  wyniku odniesionych obrażeń, mimo udzielonej pomocy, zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Policjanci apelują, aby podczas prac w gospodarstwie zachować ostrożność i rozwagę. Kategorycznie nie należy wykonywać prac polowych korzystając z maszyn i innych urządzeń rolniczych będąc pod wpływem alkoholu. Nie pozwólmy również osobom nieposiadającym uprawnień do kierowania i używania maszyn rolniczych. Zachowajmy szczególną ostrożność podczas korzystania z drogi, przede wszystkim podczas manewru mijania z innymi pojazdami. Zadbajmy również o stan techniczny pojazdów oraz sprzętu rolniczego.

rolnicy

Czytaj też: Groźny wypadek na Podhalu; ciągnik stoczył się na rolnika

lodzka.policja.gov.pl/fot.pixabay

 


Piknik “Poznaj Dobrą Żywność” odbył się na warszawskim Służewcu 

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 11:00:00

Nielegalne środki ochrony roślin wykryte na terenie Podlasia

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-27 10:30:00

Gradobicia we Francji. Producenci zgłaszają spore uszkodzenia

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-24 19:00:00

BULT SMOGOWICZE